Źle dopasowane prezerwatywy „mogą zepsuć seks”

Źle dopasowane prezerwatywy mogą zmniejszyć radość z seksu zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, a także zwiększają ryzyko ciąży i chorób, ponieważ są bardziej narażone na rozerwanie. Tak wynika z nowego badania naukowców z Kinsey Institute, które ujawniło, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy, prawie połowa wszystkich mężczyzn, kochając się ze swoją partnerką używała prezerwatyw, które nie były dopasowane do ich penisa.

Wśród 45 procent mężczyzn, którzy się do tego przyznali, częstość zgłaszanych rozerwań i spadania prezerwatyw była dwukrotnie wyższa niż wśród osób, które stosowały kondomy odpowiedniej wielkości, ujawniło czasopismo Sexual Transmission Infections.

Ci mężczyźni byli znacznie bardziej skłonni narzekać na podrażnienie penisa i zmniejszone doznania seksualne zarówno ich, jak i ich partnerek.

„Mężczyźni i ich partnerki płciowe mogą odnieść korzyści z działań na rzecz zdrowia publicznego, mających na celu promowanie lepszego dopasowania prezerwatyw” – podsumowali naukowcy.

Instytut Kinseya ds. Badań nad płcią i reprodukcją został założony na Uniwersytecie Indiana w USA w 1947 r. Przez dr Alfreda Kinseya w celu badania ludzkiej seksualności.

Jego doniesienia zostały uznane za robiące wiele, aby rozwiać niektóre nieaktualne poglądy na temat seksu, które panowały w całym kraju w pierwszej połowie XX wieku, torując drogę rewolucji seksualnej lat 60. XX wieku.

Zawsze staraj się dobrać rozmiar prezerwatywy do wielkości twojego penisa
Rozmiar prezerwatywy ma znaczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *