Zasady pielęgnacji zabawek erotycznych

Zabawki erotyczne, jak każdy inny przedmiot gospodarstwa domowego, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania. A nawet jeśli używasz tylko jednego wibratora, prawdopodobnie chcesz przedłużyć jego żywotność. Te wskazówki mogą ci w tym pomóc.

Aby utrzymać zabawki erotyczne w porządku i odpowiednio o nie dbać, należy przestrzegać prostych środków ostrożności, które zapewnią niezawodne działanie urządzeń i pomogą urozmaicić życie seksualne na długi czas.

W przypadku stwierdzenia wady prosimy o kontakt w ciągu 14 dni z wyłączeniem dnia zakupu. Nasz sklep dokłada wszelkich starań, aby Twoja radość z naszych produktów była maksymalna, co obejmuje również uważne podejście do klientów.

Użyj odpowiedniego lubrykantu

Właściwy dobór lubrykantu jest jednym z ważnych warunków wysokiej jakości i długotrwałej wydajności Twoich zabawek erotycznych. Odpowiedni lubrykant sprawi, że Twój kontakt z urządzeniem będzie jeszcze przyjemniejszy i sprawi nowe doznania w sferze intymnej. Lubrykant na bazie wody może być używany z każdą zabawką erotyczną;

 • Lubrykanty silikonowe, niezbędne do intymnego kontaktu z partnerem, całkowicie nie nadają się do stosowania z zabawkami silikonowymi oraz produktami wykonanymi z realistycznych materiałów, takich jak CyberskinTM, FuturoticTM, NeoSkin®, FauxskinTM, Soft TouchTM, Ultraskin;
 • Nigdy nie używaj wazeliny ani lubrykantów na bazie ropy naftowej podczas korzystania z zabawki erotycznej, która ma być włożona do pochwy – może to spowodować infekcję pochwy. Ponadto lubrykantów z tej kategorii nie można stosować z produktami wykonanymi z gumy lub lateksu (w tym prezerwatywami lateksowymi), ponieważ powodują one korozję lateksu.
 

Środki ostrożności podczas korzystania z zabawek erotycznych

Jeśli podczas stosunku płciowego używasz zabawki z partnerem lub samotnie bawisz się analnie lub stymulujesz pochwę zabawkami, zawsze pamiętaj, że zabawka musi być wyjątkowo czysta – pomoże to uniknąć infekcji. Najlepszą ochroną przed infekcjami i wirusami jest prezerwatywa, dlatego zalecamy zakładanie prezerwatywy na zabawkę erotyczną i zmienianie jej za każdym razem, gdy zmieniasz dziurki lub partnerów. To najszybsza, najbezpieczniejsza i najbardziej higieniczna metoda. Ponadto użycie prezerwatywy pomaga przedłużyć żywotność zabawek erotycznych, ponieważ chroni powierzchnię zabawki przed uszkodzeniem.

Właściwe przechowywanie zabawek erotycznych

To pozornie proste pytanie wymaga bardzo poważnego podejścia. Przede wszystkim określ odpowiednie miejsce do przechowywania urządzeń do gier erotycznych. Takie miejsce powinno być po pierwsze zamknięte, po drugie czyste, po trzecie chłodne i suche oraz oczywiście niedostępne dla dzieci i zwierząt.

Właściwe przechowywanie zabawek erotycznych jest tak samo ważne jak pielęgnacja. Aby życie zabawki erotycznej było jak najdłuższe, musisz przestrzegać prostych zasad:

 • Ponieważ baterie mogą być rozładowane, zdeformowane, nieszczelne i uszkodzić zabawkę, należy je wyjąć po użyciu i przechowywać osobno – wydłuży to żywotność zarówno samej zabawki, jak i baterii;
 • Przed przechowywaniem zabawek należy je dokładnie wysuszyć, aby zapobiec gromadzeniu się pleśni i brudu;
 • Każda zabawka erotyczna powinna być przechowywana osobno, owinięta w miękką szmatkę, ponieważ nie wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne. Części wymienne, takie jak wibrujące kule lub jajka, są również przechowywane oddzielnie;
 • Zabawki należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wysokimi temperaturami, gdyż mogą one prowadzić do zaburzeń struktury materiału (topnienie, utrata gęstości) i przebarwień. Wszelkie materiały, z których wykonane są zabawki erotyczne (z wyjątkiem szkła, akrylu i silikonu bez baterii) są również wrażliwe na zimno, takich zabawek nie wolno chłodzić ani zamrażać;
 • Przed przechowywaniem zużytych zabawek erotycznych, a także przed kolejnym użyciem, należy je umyć lub wyczyścić.

Kiedy nadszedł czas, aby wymienić zabawkę erotyczną?

Długowieczność zabawki erotycznej zależy od częstotliwości użytkowania. Konieczność wymiany zabawki chyba każdy ustala indywidualnie, na podstawie swoich odczuć podczas użytkowania. Oczywistym jest jednak, że czas zmienić zabawkę, jeśli:

 • zabawki elektromechaniczne działają powoli lub nie działają wcale, nawet z nowymi bateriami;
 • zabawki wykonane ze szkła, akrylu, plastiku lub części zabawek są popękane, wyszczerbione lub uszkodzone w inny sposób;
 • struktura materiału jest trwale brudna, pojawiła się pleśń;
 • obudowa baterii jest pęknięta.

Oczywiście im częściej zabawka jest używana, tym szybciej się zużywa i staje się bezużyteczna – ktoś używa jej przez rok, a ktoś tylko przez miesiąc. Wszystko zależy od materiału i osobistych preferencji. Upewnij się, że zmieniasz zabawkę nie później niż to konieczne i nie próbuj samodzielnie naprawiać pojawiających się z czasem usterek.

Czyszczenie zabawek erotycznych

Głównym czynnikiem wpływającym na higienę, trwałość i zachowanie właściwości materiałowych zabawki erotycznej jest regularne i prawidłowe czyszczenie. Zabawki erotyczne należy myć przed pierwszym użyciem i zaraz po każdej grze erotycznej oraz przed ich przechowywaniem. Upewnij się, że woda i środki czyszczące nie mają kontaktu z bateriami i częściami elektrycznymi urządzenia. Do czyszczenia zabawek najlepiej używać produktów do pielęgnacji zabawek erotycznych lub detergentów antybakteryjnych.

Instrukcje czyszczenia zabawek erotycznych wykonanych z różnych materiałów

Silikon

Silikonowe zabawki erotyczne są najłatwiejsze do czyszczenia. Silikonowe wibratory i inne zabawki można gotować przez 2-3 minuty (jeśli nie ma baterii i części pod napięciem) lub umyć wodą z mydłem i wysuszyć lub wytrzeć do sucha.

Szkło, metal

Zabawki wykonane z tych materiałów można myć ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym lub przetrzeć wacikiem zwilżonym roztworem alkoholu medycznego, a następnie spłukać czystą wodą. Zabawki szklane i metalowe można również gotować lub zanurzać w gorącej wodzie (jeśli nie ma baterii ani części pod napięciem).

 

Lateks, żel, guma

Ponieważ materiały te są porowate, należy je dokładnie umyć ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym i dokładnie wypłukać, ponieważ mydło może zniszczyć strukturę materiału i powodować podrażnienia podczas użytkowania. Takich zabawek nie można gotować. W przypadku zabawek wykonanych z tych materiałów zaleca się stosowanie prezerwatywy.

Realistyczne (materiały takie jak CyberskinTM, FuturoticTM, NeoSkin®, Ultraskin, Soft TouchTM i FauxskinTM)

Aby określić rodzaj materiału, musisz dokładnie zapoznać się z instrukcjami i opakowaniem. Z materiałów tego typu wykonuje się wibratory, dilda, pierścienie i masturbatory. Produkty wykonane z takich materiałów myje się ciepłą (nie gorącą) wodą z płynnym mydłem antybakteryjnym. Następnie zabawkę należy wysuszyć na powietrzu, a następnie potraktować specjalnym proszkiem. W ostatecznym wypadku, można również użyć talku. Nie zaleca się używania pudru dla niemowląt do tych celów, ponieważ może powodować reakcję alergiczną. Pod żadnym pozorem nie gotuj ich.

Ponieważ zabawki erotyczne penetrują najbardziej wrażliwe i niechronione części ciała, musisz wiedzieć, czy użyte materiały do ich produkcji lub środek do ich czyszczenia albo lubrykant, itp. nie powodują u Ciebie reakcji alergicznej. Z reguły przed użyciem jakiegokolwiek nowego dla Ciebie produktu należy wykonać specjalne badania/testy na obecność/brak alergii (zwykle na nadgarstku lub łokciu).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *