Zachowaj formę, aby cieszyć się dobrym seksem na starość

Tym, którzy mają nadzieję cieszyć się zdrowym życiem seksualnym do późnej starości, mówi się, że kluczem jest pozostanie sprawnym i zdrowym. W rozmowie z gazetą Sun sekspert Pani Laura Godman powiedziała, że ​​dobra dieta i regularne ćwiczenia mogą zapobiec słabnącemu popędowi seksualnemu.

Wskazała, że ​​wraz z wiekiem kobiety i nadejściem menopauzy mogą tracić libido, ponieważ ich ciała nie produkują tak dużo estrogenu. Mężczyźni mogą również doświadczać problemów z pobudzeniem, ponieważ ich poziom testosteronu, też spada wraz z wiekiem. Istnieją również problemy zdrowotne, takie jak artretyzm, które mogą przeszkadzać w aktywnym życiu seksualnym, podczas gdy fizyczne starzenie się może wpływać na pewność seksualną.

Pani Godman podkreśliła, że ​​problemy te można rozwiązać, zachowując zdrowie i kondycję

„Jeśli pozwolisz swojemu ciału popadać w ruinę, nie możesz oczekiwać, że zostaniesz olimpijskim atletą seksualnym, którym byłeś, kiedy byłeś młodszy” – zauważyła.

Jej komentarze są następstwem publikacji dwóch badań przeprowadzonych przez naukowców w Ameryce, które wykazały, że mężczyźni mają dłuższą oczekiwaną długość życia seksualnego niż kobiety. Okazało się, że mężczyźni w wieku 30 lat mogą oczekiwać dodatkowych 35 lat aktywności seksualnej, w porównaniu do 31 lat w przypadku 30-letnich kobiet.

Namiętny pocałunek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *