Wzrost zachorowań na kiłę zarzucany portalom społecznościowym

Witryny społecznościowe obwinia się za dramatyczny wzrost liczby osób zarażonych kiłą. Według dyrektora ds. Zdrowia publicznego w NHS Teesside, w Wielkiej Brytanii nastąpił czterokrotny wzrost przypadków zakażenia przenoszonego drogą płciową, a szczególnie dotyczy to młodych kobiet.

Powiedział, że wzrost ten można przypisać rosnącej liczbie osób, które korzystają z serwisów społecznościowych, aby spotykać się z innymi w celu swobodnego seksu.

„Nie otrzymuję nazwisk osób, których to dotyczy, są tylko liczby i widziałem, że kilka osób poznało partnerów seksualnych za pośrednictwem tych witryn” – stwierdził ekspert.

Powiedział, że ważne jest, aby ludzie unikali zachowań seksualnych wysokiego ryzyka, a jeśli pozwolą sobie na przypadkowy seks, chronili się za pomocą prezerwatyw .

Według NHS kiła jest infekcją bakteryjną, która zwykle przenoszona jest przez kontakty seksualne i może być leczona antybiotykami, jeśli zostanie wcześnie zdiagnozowana. Jednak nieleczona może powodować poważne problemy zdrowotne, w tym udary, paraliż, ślepotę, a nawet śmierć.

Bądź ostrożny w kontaktach seksualnych z nieznajomymi partnerami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *