Urzędnicy poprosili o promocję bezpiecznego seksu w serialach

Dla niektórych oglądanie, jak nasze ulubione postacie serialowe zakochują się i uprawiają seks w sypialni jest nie lada gratką, co sprawia, że ​​telenowele są ekscytujące, ale teraz szefowie telewizji zostali poproszeni o przeanalizowanie swoich scenariuszy, jeśli chodzi o seks z bohaterami.

Według People, ministrowie rządowi wezwali szefów brytyjskiej telewizji do monitorowania ich historii seksualnych i do zapewnienia, w miarę możliwości, promowania bezpiecznego seksu. Propozycje te pojawiły się po tym, jak badania wykazały, że tylko trzy z możliwych 102 kontaktów seksualnych na ekranie pokazały pary używające prezerwatywy podczas uprawiania miłości.

Minister zdrowia publicznego Pan Merron nalegał, aby rząd nie mówił nadawcom, co mogą, a czego nie mogą umieszczać w swoich opowieściach, ale zachęci ich do odpowiedzialnego działania i rozważenia korzyści płynących z przekazywania dobrych praktyk seksualnych.

Dziewczyna z chłopakiem leżą na łóżku i zaczynają się pieści
Seks na ekranie tak, ale jednocześnie z promocję jego bezpiecznej formy

Przedstawiciel producentów, oświadczył w jednym z wywiadów dla dziennikarzy, że: „TV oferuje doskonałą platformę do promowania dobrego zdrowia seksualnego i bardzo poważnie podchodzimy do przypominania widzom o bezpiecznym seksie”.

Dyrektorzy telewizyjni nie muszą przecież wymyślać nic nadzwyczajnego, wystarczy że będą chcieli umieścić w swoich produkcjach skromną prezerwatywę, ponieważ nadal jest to jedna z najbardziej preferowanych metod antykoncepcji w Wielkiej Brytanii.

Według Urzędu ds. Statystyki Krajowej około 25 procent kobiet w wieku 50 i mniej lat sięga po prezerwatywę za każdym razem, gdy uprawia seks.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *