Szczera dyskusja na temat zdrowia seksualnego jest najpewniejszym sygnałem, że nowy związek jest poważny

Rozmowy o zdrowiu seksualnym ze swoim partnerem to świadectwo, że oboje traktujecie wasz związek poważnie – tak sugerują wyniki nowego badania. Według badań przeprowadzonych w ramach nowej kampanii zdrowia seksualnego “Chlamydia – Warto porozmawiać o tym”, 70 procent młodych dorosłych uważa, że ​​szczera rozmowa na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową (STI) jest najważniejszym wskaźnikiem, że związek będzie trwały.

Dla porównania 66 proc. stwierdziło, że spotkanie z rodzicami pozostaje jednym z największych znaków, że związek jest poważny, a przedstawianie się znajomym lub oferowanie większej ilości miejsca na garderobę w domu nowego partnera było również wymieniane jako dowód, że ten związek to coś więcej a nie krótkoterminowy romans.

Nie wstydź się rozmawiać ze swoim partnerem o waszym zdrowiu seksualnym

Jednak badanie wykazało również, że jeden na czterech młodych dorosłych w Wielkiej Brytanii czuje się zbyt zakłopotany, aby porozmawiać z nowym partnerem o kwestiach związanych ze zdrowiem seksualnym i antykoncepcją.

Komentując, dr C. Hood, ekspert ds. Seksu i związków, powiedziała: „Chociaż wiele młodych par zdaje sobie sprawę, jak ważna jest możliwość otwartego mówienia o przeprowadzaniu testów na choroby przenoszone drogą płciową, zwykłe uniemożliwia im to zawstydzenie a to potencjalnie zwiększa ryzyko pogorszenia ich zdrowia seksualnego a także zagraża przyszłości ich związku ”.

Dzieje się to zaledwie kilka dni po tym, jak brytyjski mistrz pływacki wezwał mężczyzn z tego kraju, aby przezwyciężyli nieśmiałość i udali się do swoich lekarzy, jeśli mają jakiekolwiek obawy o zdrowie seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *