Strefy erogenne u kobiet: jak zapewnić partnerce maksymalną przyjemność

Wiedza większości mężczyzn o strefach erogennych kobiecego ciała jest ograniczona do sutków, łechtaczki i znanego punktu G. W rzeczywistości anatomia i fizjologia płci pięknej jest bardziej zróżnicowana: na przykład główne obszary stymulacji seksualnej są zwykle opisywane akronimem GAKU, ale także oprócz tego „szkieletu” na ciele kobiety wciąż jest wiele punktów stref erogennych, których wpływ może, jeśli nie doprowadzić do orgazmu, przynajmniej dać niesamowite wrażenia.

Strefy erogenne kobiecej pochwy

Być może jedna z najbardziej popularnych/oczywistych stref erogennych – punkt G – znajduje się 3-4 cm w głąb pochwy. Obszar ten jest obficie „usiany” zakończeniami nerwowymi (około 600), można go stymulować „ręcznie” lub za pomocą specjalnych zabawek erotycznych – na przykład wibrator We-Vibe Nova do łechtaczki i punktu G o anatomicznym kształcie wykonanym z hipoalergicznego silikonu medycznego jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników seksu eksperymentalnego.

Wibrator  We-Vibe Nova. Dwie zakrzywione końcówki. Wyprofilowane końcówki są w kolorze fioletowym, a rękojeść do trzymania w białym

Wibrator We-Vibe Nova do łechtaczki i punktu G

Inną strefą erogenną u kobiet w pochwie jest punkt A: miejsce na błonie śluzowej o wielkości 2-4 cm, zlokalizowane na przedniej ścianie pochwy. Z powodu powiększonych tkanek miękkich macicy penis może przenikać poza szyjkę o co najmniej 3 cm (tylko do tej żeńskiej strefy erogennej).

Punkt K jest „aktywowany” podczas seksu analnego (znajduje się z tyłu pochwy). Stymulacja tej strefy erogennej nie daje silnych wrażeń dotykowych, ale pomaga uzyskać bardziej wyraźny („wybuchowy”) orgazm. Przydatne porady: dołacz do zabawy ergonomiczną silikonową zatyczkę analną, aby jak najlepiej wykorzystać ten obszar.

W okolicy cewki moczowej znajduje się kolejna silna żeńska strefa erogenna – punkt U. Jest to miękka tkanka z ogromną liczbą zakończeń nerwowych. Stymulacja tego obszaru powoduje chęć oddania moczu, a jednocześnie znacznie zwiększa podniecenie seksualne. Warto zauważyć, że podczas klasycznego seksu pochwowego punkt U pozostaje nienaruszony – należy „pracować” nad nim osobno (kolistymi ruchami palców lub za pomocą stymulatora łechtaczkowego). Jeśli działasz równolegle na strefach erogennych – punktach U i G – możesz doprowadzić każdą kobietę do „szczytowania” i/lub wielokrotnego orgazmu.

Gdzie są strefy erogenne u kobiet?

Ogólnie rzecz biorąc, całe ciało kobiety jest ciągłą strefą erogenną, więc kochający i doświadczony partner musi po prostu zorientować się i poprawnie skomponować osobistą „mapę” aktywnych punktów. Lista najbardziej erogennych punktów u kobiet obejmuje:

1. Szyja. Namiętne pocałunki, lekkie, ledwo odczuwane głaskanie – „na wojnie wszystkie środki są dobre”. Na żeńską strefę erogenną można wpływać zarówno podczas preludium, aby jeszcze bardziej zwiększyć pobudzenie, jak i równolegle z penetracją.

2. Usta. Miękkie/głębokie/lekkie pocałunki – wszystko to niewątpliwie „pokoloruje” każdą intymność. Po pieszczeniu ust odważnie przejdź do policzków, powiek, uszu (kolejna silna strefa erogenna) – upewnij się, że Twoja partnerka informuje Cię, gdzie się poruszać.

3. Oczywiście jedną z najbardziej wrażliwych stref erogennych są w szczególności sutki i kobieca pierś jako całość. Delikatnie dotykaj, ściskaj, całuj, gryźć, dotykaj otoczki, miłośnicy większych emocji mogą wypróbować specjalne zaciski na sutki.

4. Główną strefą erogenną, bez stymulacji, której seks jest po prostu niemożliwy, jest oczywiście łechtaczka. Znajduje się w punkcie połączenia warg sromowych mniejszych, jest obficie zaopatrzony w krew i jest naszpikowany przez ogromną liczbę zakończeń nerwowych. Pamiętaj: różne kobiety mogą lubić bardziej/mniej intensywny wpływ na łechtaczkę. Możesz to zrobić na każdy możliwy sposób – palcami, językiem i, oczywiście, specjalnymi stymulatorami łechtaczki (na przykład bezdotykowy Womanizer Duo wykonany z medycznego silikonu, który działa w 12 trybach wibracji i jest wyposażony w dyszę do penetracji odbytu – możesz „połączyć” ze stymulacją punktu K).

Bezdotykowy stymulator łechtaczki Womanizer Duo w kolorze buraczkowym. Kobieta trzyma go na dłoni.
Bezdotykowy stymulator łechtaczki Womanizer Duo

5. Plecy, pośladki. „Piąty punkt” jest znacznie mniej wrażliwy niż piersi i sutki, więc nie krępuj się ściskać go podczas seksu (większość uprawiających seks lubi tego typu pieszczoty), całować, gryźć itp. Z tyłu znajduje się masa zakończeń nerwowych – delikatnie gładząc tę ​​część ciała podczas aktywnej penetracji, zapewnisz partnerce dodatkową przyjemność i wzmocnisz orgazm.

Jakie jeszcze inne strefy erogenne na ciele kobiety? Jest ich cała masa, to: ręce (dłonie, palce), stopy, wewnętrzne uda, obszar pod kolanami, przedramiona itp. Partnerce na pewno się spodoba, jeśli delikatnie dotkniesz, pocałujesz, poliżesz, popieścisz te wrażliwe obszary. Najważniejsze jest eksperymentowanie, nie „stój w miejscu”, zwracaj uwagę na to, jak każda część ciała reaguje na określoną stymulację – to jedyny sposób, aby zapewnić kobiecie prawdziwą przyjemność.

Ruchoma grafika. Mężczyzna głaska kobiece plecy w kierunku pośladków
Czułe miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *