Starsze kobiety porzucają często przedwcześnie antykoncepcje

Eksperci ostrzegają starsze kobiety, aby nie rzucały antykoncepcji w przekonaniu, że prawdopodobnie nie zajdą w ciążę. Brytyjskie Stowarzyszenie Planowania Rodziny stwierdza, że chociaż ich płodność zmniejsza się po osiągnięciu przez kobiety wieku 35 lat, przesłanie o ciąży i wieku poszło „za daleko”.

Wskazano, że kobiety mogą i nadal dobrze sobie z tym radzą w wieku 30, 40, a nawet 50 lat

Jednak też, że wiele starszych kobiet, które zostały zalane informacjami o niepłodności, ryzykują nieplanowane ciąże, porzucając antykoncepcję. J. Bentley, dyrektor naczelny jednej z organizacji charytatywnej, powiedziała, że ​​kobiety powinny nadal stosować antykoncepcję aż do menopauzy, jeśli nie będą chciały mieć więcej dzieci.

„Ważne jest, aby kobiety zdały sobie sprawę, że jest całkowicie możliwe, że tylko jedna noc seksu bez zabezpieczenia w późnych latach 30., 40., a nawet 50. może zakończyć się nieplanowaną ciążą. Nasza linia pomocy odbiera telefony od takich zszokowanych kobiet, że ​​tak się stało” – zauważyła.

Ostrzeżenia te zostały opublikowane w następstwie wprowadzenia nowej pigułki „dzień po”, która może zapobiec niechcianym ciążom pięć dni po stosunku bez zabezpieczenia, w porównaniu do trzech dni w przypadku obecnie najczęściej stosowanego leku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *