Sperma na młodą skórę

Od teraz pielęgnacja młodego wyglądu nabrała nowego wymiaru. Jak czytamy w wynikach paru ostatnich badań prowadzonych w Szwecji w poszukiwaniu skutecznych substancji przeciwstarzeniowych, ludzka sperma uchodzi za jedną z nich. Skuteczność ludzkiego nasienia w zatrzymywaniu procesu starzenia wypływa z obecności w niej sperminy, organicznego związku pochodnego z poliamin.

Głównie związek ten bierze udział w metabolicznej przemianie wielu komórek, zazwyczaj jednak ochraniając kwasy DNA plemników łącząc się z kwasami nukleinowymi równoważąc ich strukturę helikalną. Korzystając z niej w badaniach zarejestrowano stopowanie procesu starzenia i przedłużenie życia grzybów, much i myszy. Zaobserwowane wydłużenie życia muszek owocowych o 15 procent, a robaków o około 30 czyni z sperminy nader przyszłościowy przedmiot dalszych badań.

Dziewczyna nakłada biały krem na swoją twarz
Kosmetyczne właściwości spermy

Nietypowe naturalne kosmetyki

Spermina występująca w ludzkiej spermie okazuje korzystne oddziaływanie na cerę, czyni, że robi się ona miękka, gładka i sprężysta. Aktywność przeciwstarzeniowa w części wypływa z głębokiego działania przeciwutleniającego wspólnie z przeciwzapalnym ograniczając niekorzystne procesy na zewnątrz komórki, a po części z oddziaływaniem na nici DNA w jej wnętrzu.

Natura usilnie ochrania skład spermy z uwagi na zarodek życia w niej kryjący, stąd obserwowana skuteczność. Sperma mieści astronomiczne ilości wartościowych życiowo substancji niezbędnych, by uformować sprzyjające warunki do poczęcia nowego życia. Faktycznie więc, jeśli chodzi o wykorzystywanie na skórę, ilość substratów odżywczych pozwala zakwalifikować męskie nasienie do eliksirów młodości. Spermina działa wygładzająco na zmarszczki, zabiegi z wykorzystaniem owej substancji wykonywane są w niektórych zachodnich ośrodkach Spa.

Pokrewne właściwości przypisuje się spermie byka zawierającą spermidynę. Dzięki niezwykłemu bogactwu aminokwasów w wyjątkowej kompilacji, wyroby kosmetyczne z jej zawartością zapobiegają rozdwajaniu włosów pięknie je wygładzając. Rezultaty działania spermidyny na ludzkich komórkach skóry są imponujące – chroni je przed zniszczeniem, manifestuje dodatkowo właściwości regeneracyjne.

Wyodrębnienie sperminy nie nastręcza już trudności, lecz jest kosztowne. Używa się ją wobec tego w słabszym stężeniu, potęgując jej cudowne działanie poprzez naświetlanie komórek skóry ultradźwiękowymi falami i światłem podczerwonym. Udaje się tym samym zdobyć pokrewny wynik przy akceptowalnych kosztach na dodatek transportując substraty odżywcze w głębsze warstwy skóry.

Zatem doczekaliśmy czasu w którym spermę odkryjemy w kremowym słoiczku nakładając ją wytrwale na twarz każdego poranka. Kosmetyki ze spermą okazały się po prostu skuteczne, zapewne nie zabraknie chętnych wśród zmanierowanej klienteli Hollywood. Chociaż niejedna z pośród nas może z łatwością zafundować sobie terapię odmładzającą w czasie namiętnej nocy, najczęściej wszak ten zalążek życia się marnotrawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *