Seks „równie przyjemny” z obrzezanymi mężczyznami

Uprawianie seksu z obrzezanym mężczyzną jest tak samo przyjemne dla kobiety, jak z mężczyzną, który nie przeszedł tego zabiegu, wynika z nowych badań przeprowadzonych przez naukowców w Ugandzie. Odkryli, że zdecydowana większość kobiet uważa, że ​​seks jest równie satysfakcjonujący, jeśli nie bardziej, z mężczyzną, którego napletek został usunięty, informuje Reuters Health.

Odkrycia prawdopodobnie zadowolą mężczyzn, którzy przeszli ten zabieg, z przyczyn medycznych lub religijnych. Ale naukowcy stwierdzili, że badanie może mieć ważne implikacje dla walki z HIV i AIDS w krajach rozwijających się. Rzeczywiście, poprzednie badania wykazały, że obrzezanie może zmniejszyć odsetek zakażeń HIV nawet o 60 procent.

Dr Robert C Bailey z University of Illinois School of Public Health wyjaśnił:

„Opinie kobiet na temat obrzezania w zakresie funkcji seksualnych są naprawdę ważne dla napędzania zapotrzebowania na tę procedurę”.

Na początku tego roku naukowcy z University of Washington odkryli, że obrzezanie mężczyzn może również pomóc w ochronie przed rozprzestrzenianiem się opryszczki i wywołującego raka wirusa brodawczaka ludzkiego.

Miłosne zabawy na kanapie ze swoim partnerem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *