Seks na pierwszej randce: Ćśś, nie mów nikomu!

Uprawiałeś z kimś seks na pierwszej randce. Czy czujesz się winny? Czy czujesz, że zrobiłeś coś, czego nie powinieneś był? A może spieszysz się, aby powiedzieć znajomym, jak świetnie się bawiłeś? Faceci mogą szybko się chwalić, ale według nowego badania przeprowadzonego na zlecenie Bayer Healthcare kobiety są mniej niechętne do opowiadania o swoich seksualnych eskapadach.

Okazało się, że 11 procent kobiet spało z kimś, z kim były tylko na jednej randce, podczas gdy 28 procent oddawało się aktywności seksualnej przed drugą lub trzecią randką. Po prostu nie zawsze przyznają się do tego swoim znajomym, być może dlatego, że seks na pierwszej randce jest nadal postrzegany jako nieco tabu dla kobiet. Badanie wykazało, że 48 procent kobiet czuje się zawstydzonych, mówiąc o tym, co robią w sypialni, a 70 procent przyznaje, że kłamie na temat swojego życia seksualnego znajomym.

Psycholog dr Linda P. powiedziała: „Interesujące w tych wynikach jest to, że kobiety będą intymne, ale nie będą mówić o zawiłościach intymności. Myślę, że to paradoks, a jedną z teorii jest to, że do pewnego stopnia może to dotyczyć własności intymności” – zauważyła.

Zdecydowani na seks na pierwszej randce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *