Przypadkowy seks „nie niszczy emocjonalnie”

Według nowych badań młodzi ludzie, którzy lubią swobodny seks, są tak samo zadowoleni jak osoby w długotrwałych związkach. Naukowcy z University of Minnesota badali wpływ związków seksualnych na samopoczucie emocjonalne osób w wieku od 18 do 24 lat. Spodziewali się, że przypadkowy seks może być szkodliwy emocjonalnie, ale byli zaskoczeni, że w ogóle tak nie jest.

Osoba na jedną noc

Ponad 1300 młodych dorosłych zostało zapytanych o ich życie seksualne, samoocenę i stan emocjonalny. Około jedna piąta stwierdziła, że ​​ich ostatnie spotkanie seksualne było przypadkowe, a cztery piąte było w związku. Jednak samopoczucie emocjonalne pierwszej grupy nie różniło się od samopoczucia drugiej grupy.

Komentując wyniki badań, Marla Eisenberg z uniwersyteckiej szkoły zdrowia publicznego stwierdziła, że ​​dyskredytuje powszechnie panujący pogląd, że osoba na jedną noc i „przyjaciele z korzyściami” są szkodliwe.

Ale według Kathlyn Wilkinson, koordynator edukacji seksualnej na Uniwersytecie Purdue, kobiety w przypadkowych związkach częściej niż mężczyźni chcą, aby związek z czasem rozwijał się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *