Priorytetem jest utrzymanie pasji uprawiania miłości przy życiu

Wiele par, które są ze sobą od lat, mają trudności z utrzymaniem pasji w sypialni, ale wzajemna intymność seksualna może pomóc. Według Pauli Hall, psychoterapeutki zajmującej się doradztwem w tematyce seksu i związków, ważne jest, aby priorytetowo traktować seks i stworzyć odpowiednie warunki do tego, aby do niego dochodziło.

„Wiele par zaniedbuje swoje pożycie i kończy się to zwyczajnym przyzwyczajaniem do spania razem w tym samym czasie, albo czytaniem w łóżku, wracają często do noszenia piżam” – wyjaśnia.

Pani Hall przyznała, że ​​skoro ludzie prowadzą dzisiaj często bardziej intensywne życie, znalezienie czasu, a następnie nastroju, gdy nadarzy się okazja, może być bardzo trudne. Dla kobiet może to być jeszcze trudniejsze, ponieważ pożądanie seksualne dotyczy zarówno dobrego stanu emocjonalnego, jak i pożądania fizycznego.

Stwierdziła jednak, że im zdrowsza jest kobieta i im więcej ma seksualnej pewności siebie, tym większy może być jej popęd seksualny.

„Często, kiedy zaczynasz wprawiać się w dobry nastrój, pozwalasz się i częściej uwieść” – stwierdziła Hall.

Jej komentarze pochodzą z badań przeprowadzonych przez Sky Real Lives, które ujawniły, że ponad jedna czwarta kobiet w wieku 35 lat i więcej, prawie nigdy nie uprawia seksu.

Mężczyzna czule pieści swoją partnerkę, całując ją jednocześnie w usta
Czułości w związku nigdy nie jest za wiele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *