Poliamoria

Poliamoria – związki, w których zakłada się możliwość miłości z wieloma ludźmi.

Związki takie obejmują więzi seksualne i intymne. Większość z nich wskazuje na istnienie związków seksualnych i emocjonalnych przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i szczerości. Ale nie wszystko jest takie proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, takie związki mają swoje własne zasady, każdy partner wykonuje pewne obowiązki. To nie jest tylko sam seks.

Co oznacza poliamoria

Dosłownie, słowo poliamoria z greckiego: poli – wiele i łacińskiego amor – miłość . oznacza to, że pojęcie to obejmuje wielu alternatywnych seks partnerów. Często w poliamorii ludzie łączą się w grupy i żyją (choć nie zawsze) w intymnej relacji ze sobą. Ponadto każdy członek takiej grupy jest świadomy innych uczestników. Za zdradę uważa się uprawianie seksu z kimś z poza grupy. Wszyscy członkowie związku mogą żyć zarówno oddzielnie jak i razem.

Liczba uczestników związku w poliamorii nie jest określona żadnymi zasadami. Uczestnikiem może być jednocześnie zarówno gej, osoba biseksualna jak i hetero. W związku panuje dowolna relacja miłosna lub seksualna, w której nie obowiązuje wyłączność seksualna, mimo iż nie ma porozumienia co do tego, jak szerokie ma ono zastosowanie. Wszyscy członkowie społeczności są w wolnym związku ze sobą.

Można powiedzieć, że poliamoria – jest taka sama, jak swinging, ale to nie jest tak do końca. W swingingu ważniejsza jest więź fizyczna i seksualna. W poliamorii – strona emocjonalna i uczucie duchowego połączenia (czasami seks może być nieobecny w ogóle).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *