Pocałunek jest ogniem miłości

Chociaż naukowcy nazywają pocałunek jedynie kontaktem między ustami dwóch osób, wszyscy doskonale rozumiemy, że jest to coś więcej niż fizyczne zbliżenie. Ktoś z wielkich powiedział kiedyś, że dusze kochanków spotykają się na ustach … Rzeczywiście, podczas pocałunku kochankowie odczuwają niesamowitą duchową bliskość. Słowem, takie uczucie jest po prostu niemożliwe do przekazania.

Pocałunek może wyrażać uczucia nie tylko dla twojej bratniej duszy. Szczęśliwa matka całuje swojego nowo narodzonego syna. Ogarnia ją uczucie. I nie krępując się, całuje ramiona, nogi, policzki swojego dziecka. Więc dziecko po raz pierwszy naprawdę poznaje swoją mamę …

Pocałunek pożegnalny. Krewni i przyjaciele całują zmarłych, żegnając ich na zawsze. W jaki sposób, jeśli nie pocałunkiem, możesz przekazać uczucia, których doświadcza osoba, żegnając się na zawsze z bliskimi i żyjącymi już później tylko w pamięci?

Kochankowie poprzez pocałunki wyrażają swoje pożądanie
Pocałunek pożądania

Okazuje się, że pocałunki towarzyszą nam od urodzenia do ostatniej minuty życia. Ludzie całują się przez całe życie: kiedy cieszą się i wyrażają wdzięczność, kiedy dziękują i współczują, kiedy witają i żegnają się … Cóż, oczywiście całujemy się, kiedy chcemy wyrazić naszą miłość. Ilu z nas nie pamięta naszego pierwszego pocałunku? Dla niektórych był delikatny i niezapomniany, dla innych – pozbawiony wprawy i nieśmiały, a ktoś inny jeszcze całował z żarliwością i nienasyceniem. Być może twój pierwszy pocałunek można porównać do pierwszej lekkiej jesiennej bryzy, a może z poranną zimową zamiecią … Ale w każdym razie, cokolwiek poczuliście, pierwszy pocałunek poruszył twoją duszę i na zawsze pozostawia w twojej pamięci miłe wspomnienie pięknej młodości.

Oczywiście, jeśli ktoś nie jest dla ciebie miły, pod żadnym pozorem nie będziesz chciał go pocałować, nawet w policzek. Zgadzamy się, jeśli chcesz kogoś pocałować, musisz mieć wobec tej osoby pewne uczucia.

Wyraź swoją miłość pocałunkiem

Odsetek osób (choć bardzo mały) bardzo martwi się higieną. Wierzą w opinię lekarzy, którzy uważają, że całowanie może wywołać jakąś infekcję lub chorobę. Ale inni naukowcy twierdzą, że wirusy i bakterie znajdujące się w ślinie innej osoby, dostające się do naszego organizmu, aktywują mechanizmy obronne organizmu i przyczyniają się do wytwarzania przeciwciał. To jest jak rodzaj szczepionki. Dlatego immunolodzy zalecają, aby ludzie całowali tak często, jak to możliwe. Nazywają pocałunek silnym stymulantem odporności.

Całując się namiętnie, przyspieszasz bicie serca, pompując 1 litr krwi co minutę więcej niż zwykle. Porusza się około czterdziestu mięśni na twarzy, zwiększając krążenie krwi, promując odmłodzenie skóry. A dzięki przypływowi adrenaliny wzrasta ciśnienie krwi.

Namiętne pocałunki łagodzą ból, zmniejszają lęk i stres a nawet pomagają schudnąć.

Nie podoba ci się podczas pocałunku, gdy jest uwalniane zbyt dużo śliny u partnera lub partnerki? Cóż, na próżno. Ślina zawiera dużą ilość soli fosforu i wapnia, które chronią szkliwo zębów przed próchnicą.

A co możemy powiedzieć o emocjach podczas pocałunku! To jest po prostu do niczego nieporównywalne!

Pocałunki są nieodłącznym elementem pieszczot między kochankami
Pocałunki elementem pieszczot

Jakie są pocałunki?

Czy wszyscy wiedzą, co oznacza wyrażenie „prawdziwy pocałunek”? Zmysłowe, delikatne pocałunki w nowoczesnym sensie przez długi czas, nawet cywilizowanym narodom były nieznane. Na przykład w Chinach pocałunek jest uważany za nieprzyzwoity, a w niektórych krajach afrykańskich wcale się nie całuje, ponieważ boją się utraty duszy. Ale Amerykanie lubią się całować. W Stanach Zjednoczonych istnieje nawet klub specjalnie dla miłośników pocałunków.

Według psychologów pocałunek jest indywidualny dla każdego, podobnie jak spacer, gesty, spojrzenie. Specjaliści opracowali nawet rodzaj typologii pocałunków. Za jego pomocą możesz wyrobić sobie opinię na temat osoby na podstawie jej pocałunków.

Na przykład, jeśli dana osoba jest bierna podczas pocałunku, jego usta są nieaktywne, wówczas taki pocałunek można nazwać złośliwym. A osoba, która ma taki sposób całowania, jest uważana za absolutnie nie żądną przygód, stale kontroluje się. Nie ujawnia natychmiast swoich uczuć i zajmie jej to trochę czasu aby się otworzyć. Ale z drugiej strony taka osoba może być doskonałym człowiekiem o usposobieniu rodzinnym, stałym, niezawodnym, racjonalnie przewidywalnym.

Jest też chciwy pocałunek. Jeśli twój mężczyzna całuje intensywnie i przez długi czas, jego usta uparcie szukają twoich, nie wahaj się – jest zdobywcą. Twój towarzysz jest wrodzonym zdobywcą, przyzwyczajonym do związku bez zobowiązań.

Jeśli chcesz znaleźć idealnego kochanka, musisz poszukać mężczyzny, który umie profesjonalnie całować. Jego pocałunki to całe spektrum przyjemnych emocji. Głaska twoje usta, oblizuje język, gryzie i ssie. W takich momentach zapominasz o wszystkim.

Delikatne pocałunki wyrażają najbardziej prawdziwe uczucia dla najbardziej ukochanej osoby. Mężczyzna czci swoją kobietę, starając się pocałunkami, aby jej nie urazić, nie przestraszyć i nie zdenerwować. Próbuje wyrazić swój podziw dla twojej osoby… A więc całujmy się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *