Opalanie wprawia facetów w nastrój do seksu

Jakby nie było wystarczających wymówek, aby zarezerwować wakacje na słońcu, nowe badania wykazały, że opalanie może zwiększyć popęd seksualny mężczyzny. Według naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Grazu w Austrii ekspozycja na światło słoneczne powoduje wzrost poziomu witaminy D, co z kolei zwiększa poziom testosteronu.

Dobroczynna witamina D

Odkryto, że mężczyźni z większą ilością witaminy D w organizmie mają znacznie wyższy poziom męskiego hormonu w swoich ciałach niż ci z mniejszą ilością. Oczywiście im wyższy poziom testosteronu, tym wyższy popęd płciowy, ponieważ hormon jest odpowiedzialny za rozwój narządów płciowych, produkcję nasienia i kontrolę pożądania seksualnego.

Naukowcy stwierdzili, że nie jest zaskakujące, że poziomy witaminy D, a tym samym poziomy testosteronu, zmieniają się w ciągu roku, spadając w październiku, gdy nadciągają krótsze dni.

Tak więc zimowe wakacje gdzieś w słońcu mogą zrobić coś więcej niż tylko bardzo potrzebną zimową przerwę w pracy, która dla wielu ludzi jest przygnębiającą porą roku. Może również zdziałać cuda dla twojego życia seksualnego.

Dzięki opalaniu, łapiemy również trochę drogocennej witaminy D
Łapanie witaminy D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *