Najbardziej erogenne strefy u kobiet – strefy intymne

Jakość seksu kobiety zależy bezpośrednio od jej podniecenia, bez niego nie będzie szczytu przyjemności. Dlatego mężczyźni powinni wiedzieć, gdzie znajdują się strefy erogenne kobiety. Pobudzenie ich zintensyfikuje orgazm twojej partnerki i pozwoli jej przeżyć niezapomniane chwile. Wszyscy doświadczeni kochankowie starają się znaleźć szczególnie wrażliwe miejsca, aby osiągnąć maksymalne podekscytowanie pieszczonej osoby.

Główne strefy erogenne

Orgazm twojej partnerki zależy od tego, ile czasu spędzasz na jej strefach erogennych. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, dowiesz się z własnego doświadczenia, czym jest squirting u kobiet. Przy wystarczającej stymulacji głównych wrażliwych punktów podczas orgazmu, dziewczyna może doświadczyć tzw. kobiecego wytrysku. Trudno tego nie będzie zauważyć, że jest to znak pełnej satysfakcji partnerki.

Sutki i piersi

Cała klatka piersiowa reaguje na pieszczoty. Piersi mogą być lekko ugniatane rękami, stymulowane ustami czy językiem. Wielkość piersi w żaden sposób nie wpływa na ich wrażliwość, więc pieszczoty będą pasować każdemu. Możesz zauważyć, że robisz wszystko dobrze po stanie sutków – w momencie podniecenia stają się twardsze i powiększają się.

Same sutki można stymulować palcami i językiem. Takie pieszczoty zapewniają uwolnienie hormonu oksytocyny, który wywołuje skurcze macicy. Niektóre kobiety mogą odczuwać nieprzyjemne odczucia podczas dotykania swoich sutków. Z natury piersi są przeznaczone do karmienia potomstwa, więc dotykanie ich podczas seksu może wywołać negatywne emocje.

Niewielka liczba kobiet może osiągnąć orgazm tylko dzięki stymulacji piersi. Skoncentruj się na emocjach swojej partnerki, jeśli ona reaguje na dotyk w tym obszarze, nie zapominaj o jej emocjach podczas seksu, zwłaszcza gdy zbliża się koniec stosunku.

Dziewczyna zakrywa dłonią nagą pierś

Strefy intymne

Łechtaczka

Na łechtaczce znajduje się 8000 zakończeń nerwowych. Słusznie nazywana jest główną strefą erogenną. Pieszczenie tej części ciała przekazuje do mózgu impulsy, które wywołują uczucie przyjemności. Ale nie powinieneś nadmiernie dotykać łechtaczki, ponieważ efekt takich dotknięć będzie odwrotny. Nieumiejętne obchodzenie się z nią mocnym naciskiem spowoduje odrzucenie, bolesność i zmniejszenie podniecenia.

Najlepiej stymulować łechtaczkę w następujący sposób:

 • ustami lub językiem podczas seksu oralnego;
 • palcami zwilżonymi śliną lub lubrykantem;
 • lekkimi cyklicznymi dotknięciami;
 • głaskaniem dłonią lub specjalnymi zabawkami.

Niedoświadczeni kochankowie nie wiedzą, jak obchodzić się z łechtaczką i nie wiedzą, gdzie ona jest. Znalezienie tego centrum emocji jest dość łatwe:

 • rozłóż uda partnerki;
 • znajdź fałd między wargami sromowymi większymi a wargami mniejszymi – nazywa się to kapturkiem;
 • pod nim jest łechtaczka.

Jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia, możesz ocenić poprawność pieszczot łechtaczki po jej wyglądzie. W chwili podniecenia jest wypełniona krwią, powiększa się, staje się jaśniejsza.

Małe wargi sromowe

Możesz pieścić wargi sromowe mniejsze razem z łechtaczką. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, aby jej dotykaniem wywoływać przyjemne doznania.

Niektóre dziewczyny nic nie czują podczas stymulacji warg sromowych mniejszych. Jeśli twoja partnerka jest jedną z nich, możesz przejść nieco wyżej do punktu U (cewki moczowej). Pobudzenie go sprawi, że poczuje się dobrze.

Pochwa

Natura nie zapewnia wielu zakończeń nerwowych w pochwie i kanale rodnym. Odbywa się to celowo, aby narodziny dziecka nie sprawiały kobiecie jeszcze większego bólu. Ale stymulacja tego obszaru penisem lub palcami nadal przynosi przyjemne doznania, jeśli jest wykonywana prawidłowo.

Wiele zakończeń nerwowych znajduje się tuż za wargami sromowymi, w miejscu, w którym znajdują się płatki łechtaczki. Wprowadzenie penisa to dla kobiety szczególnie zmysłowy moment stosunku. Również wewnątrz pochwy znajduje się punkt G, który jest bezpośrednio połączony z zewnętrzną częścią łechtaczki.

Można to wyczuć palcami, pobudzając nimi. W pozycjach, w których mężczyzna znajduje się z tyłu, wrażliwe części pochwy najbardziej wchodzą w kontakt z penisem.

Naukowcy wciąż spierają się o to, czym jest orgazm kobiety: czy można go podzielić na łechtaczkowy i pochwowy. Niektórzy seksuolodzy twierdzą, że pochwa nie ma wystarczającej wrażliwości, aby stymulować jej ściany i pomagać w osiągnięciu pełnej satysfakcji.

Ukryte lub wędrujące obszary o zwiększonej wrażliwości

Może się zdarzyć, że trzeba będzie szukać tych najbardziej ekscytujących miejsc na ciele kobiety, pomimo zapoznania się wcześniej z różnymi poradnikami. Jedna dziewczyna może szybko doznać rozkoszy już po pocałunkach w szyję lub brzuch, podczas gdy druga będzie tym niewzruszona. Jest tylko jedno wyjście – zbadać ciało swojej partnerki, aby znaleźć strefy intymne o zwiększonej wrażliwości. Najczęściej są to te części ciała, w których skóra jest najcieńsza i szybciej reaguje na pieszczoty.

Kochanek całuje swoją partnerkę po plecach

Głowa

Masaż skóry głowy jest przyjemniejszy dla kobiet niż dla mężczyzn. Wprowadza dziewczyny w stan lekkiego podniecenia, odpręża. Partnerkę podczas seksu oralnego możesz pieścić, kładąc dłoń na jej głowie, ale w tym przypadku pamiętaj, że nie możesz naciskać i ograniczać jej ruchów – doprowadzi to do odwrotnego efektu.

Wrażliwość głowy można wykorzystać podczas seksu klasycznego, nadając mu „ziarnka pieprzu” w stylu BDSM. Aby to zrobić, mężczyzna może lekko pociągać za włosy podczas stosunku, a włosy związane w kucyk można owinąć wokół swojej dłoni. Trzymaj się zasady: nie ciągnij zbyt mocno i małych pasm włosów.

Uszy

Kobieta polubi stymulację małżowiny usznej, jeśli wybierzesz odpowiednią technikę. Najbardziej wrażliwe na pieszczoty są płatki i tył ucha. Możesz na nie działać językiem, lekko gryźć lub po prostu ogrzewać ciepłym oddechem. Nie powinieneś całować swojej partnerki w środek ucha, ponieważ to ją tylko ogłuszy, powodując irytację.

Mężczyźni przekazują dużo czułości podczas stymulacji uszu partnerki. Takie pieszczoty płatków uszu, wraz z delikatnym ich gryzieniem można włączyć, podczas stosunku.

Usta

Niektórzy mężczyźni wstający z łóżka rzadko całują swoje wybranki, ponieważ są podekscytowani zakończonym stosunkiem a pocałunki dla każdej pary mogą mieć szczególne znaczenie:

 • towarzyszą współżyciu seksualnemu;
 • pomagają zwiększyć zaufanie do siebie;
 • łatwiej wprowadzają w seksowny nastrój.

Technika całowania zależy od partnerów, każda para lubi swój własny sposób stymulacji. Opcje mogą wyglądać następująco:

 • delikatne gryzienie warg;
 • lekkie dotknięcia;
 • energiczne pocałunki z językiem;
 • przechodząc od lekkiego dotyku do penetracji językiem.

Możesz zmienić metodę stymulacji ust w zależności od nastroju: lekkie dotknięcia nadają się na romantyczny wieczór, a mocna i energiczna technika na namiętną noc. Oprócz całowania możesz również głaskać je palcem. Dotyk powinien być bardzo lekki, palcem można przebiec po samych ustach lub ich konturach.

Dziewczyna i chłopak podczas pocałunków

Szyja

Dotykanie szyi z pewnością wywoła u partnerki gęsią skórkę. Według statystyk 100% kobiet jest dzięki temu pobudzonych. Ta część ciała pokryta jest bardzo cienką skórą, którą można stymulować ustami lub dotknięciem palców.

Najczęściej mężczyźni pocałunkami w szyję dają ukochanej przyjemne doznania podczas gry wstępnej lub wyznania czułości w codziennym życiu. Możesz stymulować ten obszar podczas seksu, razem z penetracją i innymi pieszczotami, efekt będzie niesamowity.

Jednym ze sposobów przyspieszenia orgazmu jest użycie gorących oddechów do ogrzania karku lub lekkie uciskanie tego miejsca dłońmi. Ta stymulacja jest dostępna w pozycjach, w których mężczyzna jest z tyłu. Idealnie, jeśli będziesz dotykać szyi w pozycji na pieska lub gdy kobieta leży na brzuchu.

Mężczyzna pieści szyję kobiety pocałunkami

Brzuch

Na to miejsce należy zwrócić uwagę tylko wtedy, gdy kobieta nie odczuwa kompleksów związanych ze swoją sylwetką. W przeciwnym razie może potraktować dotykanie brzucha jako kpinę lub zamiast podniecenia zacznie zachowywać się agresywnie. Z powodu kompleksów cierpią zarówno kobiety z nadwagą, jak i szczupłe. Pieszczenie tej części ciała powinno rozpocząć się, gdy dobrze znasz swoja partnerkę.

Możesz wnieść nowe doznania w kontakt seksualny, zachowując granicę między łaskotaniem a podnieceniem. Osiąga się to w następujący sposób:

 • zbadaj ten obszar ustami i zębami (lekko go ugryź);
 • delikatnie pociągnij delikatną skórę;
 • podczas pieszczot przesuń pieszczoty na klatkę piersiową i zejdź w dół do podbrzusza, ale nie przekraczaj tej linii.

Obserwuj reakcję swojej partnerki, jeśli jest skrępowana i zaczyna czuć się nieśmiała (napinając mięśnie, próbując się odwrócić), wtedy warto przenieść się na inną część ciała – szyję lub piersi. W takiej sytuacji wybierz strefę, która w 100% wywoła pozytywną reakcję ze strony wybranki.

Dziewczyna trzyma swoją dłoń na płaskim brzuszku

Pośladki i wewnętrzna strona ud

Podczas stosunku mężczyźni w taki czy inny sposób dotykają wewnętrznej strony ud i pośladków. Ze względu na bliskie sąsiedztwo głównych stref erogennych, stymulacja tych części ciała wywoła u kobiety pozytywne emocje.

Lekkie dotknięcie wewnętrznej strony uda może wywołać nieprzyjemne uczucie łaskotania. Dlatego delikatne głaskanie najlepiej zastąpić ruchami masującymi, które zapewnią dopływ krwi do tego obszaru i genitaliów.

Same pośladki należy głaskać delikatnie, naprzemiennie z lekkim klepaniem. Możesz dodać miejsca do całowania i pieszczot w pobliżu odbytu. Te pieszczoty są odpowiednie tylko dla partnerów, którzy są razem od dłuższego czasu i ufają sobie.

Jak znaleźć poszczególne strefy erogenne?

Niektóre kobiety pobudza każdy kontakt dotykowy, ale jest to wyjątek i nie zawsze przyjemny. U kobiet dodatkowe strefy erogenne znajdują się na:

 • stopach;
 • dużym palcu;
 • dłoniach;
 • łokciach.

Możesz je znaleźć tylko poprzez eksperymenty. Twoja partnerka może reagować na pieszczoty pośladków, ale jednocześnie pozostać obojętnym na stymulację warg sromowych mniejszych. Wypróbuj różne opcje i zobacz reakcję dziewczyny.

Jeśli dobrze odgadłeś i wybrałeś właściwą technikę pieszczot, wtedy jej oddech stanie się częstszy, drżenie jej ciała lub pojawi się gęsia skórka, jej oczy będą przyćmione lub zamkną się powieki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *