Mieszkańcy Nowego Jorku zaprojektują prezerwatywy

Mieszkańcy Nowego Jorku zostali zaproszeni do wzięcia udziału w nowym konkursie na zaprojektowanie kolejnej oficjalnej prezerwatywy w mieście. Przedstawiciele służby zdrowia mają nadzieję rozpowszechnić komunikat o bezpiecznym seksie, zachęcając mieszkańców do przesyłania kreatywnych dzieł sztuki do projektu.

Zwycięski projekt zostanie wykorzystany na opakowaniach 40 milionów prezerwatyw, które co roku będą rozdawane za darmo w Nowym Jorku. Zastępca komisarza ds. Zdrowia dr Monica Sweeney powiedziała dla New York Post:

„Idealny projekt byłby czymś, co zwraca uwagę na siebie i prezerwatywę w środku”.

Istnieją jednak pewne surowe zasady i sprośne zgłoszenia nie będą akceptowane, nie mogą również zawierać zdjęć chronionych prawem autorskim lub znakami towarowymi.

W nowym Jorku prezerwatywy rozdaje się za darmo

Ostatnią podobną akcję pamiętamy z Chin kiedy to organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie wystawili na aukcję tysiące prezerwatyw które nie zostały rozdane i pozostały po tej imprezie. Rozdano wtedy 100 000 prezerwatyw z lateksu niosących motto „Szybciej, wyżej silniej” zostały one również wręczane sportowcom za darmo, ale około 5000 nie zostało wykorzystanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *