Męski pot może wiele sygnalizować kobietom i nawet je przyciągać

Według nowych badań przeprowadzonych przez naukowców w Stanach Zjednoczonych kobiety mogą stwierdzić, czy mężczyzna jest nimi zainteresowany na podstawie zapachu ich potu. Dr Denise Chen i jej zespół z Rice University w Teksasie odkryli, że mężczyźni wydzielają różne rodzaje potu w zależności od nastroju, donosi Telegraph.

Kobiety są w stanie to zrozumieć i wyczuć, kiedy mężczyzna jest podniecony przez rodzaj potu wytwarzanego przez jego ciało. Kilku ochotników płci męskiej poproszono o obejrzenie edukacyjnego filmu przez 20 minut, po czym zebrano próbki ich potu. Potem pokazano im 20-minutowy film erotyczny, zanim zebrano nowe próbki potu.

Następnie zebrane próbki potu zostały zaprezentowane grupie kobiet którym dodatkowo monitorowano aktywność ich mózgu. Naukowcy odkryli, że kobiety rozpoznają i reagują na „seksualny” pot, sugerując, że są w stanie odróżnić zapach mężczyzny, który ich pociąga, od tego, który ich nie pociąga.

Kobieta ciągnie zalotnie faceta za czerwony krawat

Oczywiście daje to kobietom wyraźną przewagę nad mężczyznami, gdy spotykają kogoś nowego, ale osobne badania przeprowadzone przez psychologa profesora Geoffa Beattie pokazują, że mężczyźni mają inny sposób określania, czy kobiety im się podobają. Twierdzi on, że ruchy stóp kobiety mogą zdradzić więcej na temat jej uczucia, a większość kobiet wystawia je bardziej w kierunku faceta, jeśli ją on pociąga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *