Ludzie z wysokim libido cechują się dużą inteligencją, ale mają mniej seksu niż wszyscy inni

Nowe badania przeprowadzone przez sprzedawcę zabawek erotycznych, Lovehoney, wykazały korelację między wysokim libido seksualnym a podwyższoną inteligencją, ale wysoki popęd seksualny niekoniecznie oznacza, że ​​super inteligentni ludzie mają więcej zabaw w sypialni. W rzeczywistości badania sugerują coś wręcz przeciwnego.

Dzięki analizie opartej o dane dotyczące sprzedaży z Lovehoney można odkryć, że studenci z najlepszych brytyjskich uniwersytetów wydają więcej na zabawki erotyczne niż inni. The Telegraph donosi, że sprzedaż i wizyty na stronie Lovehoney wskazują na „zwiększone zainteresowanie seksem wśród studentów elitarnych uniwersytetów”. Krótko mówiąc, detalista stwierdził, że uczniowie o wysokim IQ mogą mieć także wyższy popęd seksualny niż normalne.

To twierdzenie jest całkowicie prawdopodobne… ale istnieje również alternatywne wytłumaczenie

Możliwe, że uczniowie o wysokim IQ nie uprawiają seksu, uciekając się do zabawek erotycznych jako sposobu na osiągnięcie satysfakcji seksualnej. Ta teoria utwierdza to, co naukowcy powtarzali od lat: ludzie z wyższym IQ mają mniej seksu niż wszyscy inni.

„Inteligencja jest negatywnie związana z częstotliwością seksu”, powiedziała socjolog Rosemary H. w artykule z 2011 roku dla Psychology Today . „To trochę przerażające”.

Inteligencja przeszkadza czasami w nawiązywaniu kontaktów intymnych

Hopcroft twierdzi, że osoby uczęszczające do szkół wyższych rzadziej uprawiają seks i mają mniej partnerów seksualnych niż ci, którzy tego nie robili. Jej opinię potwierdziły wspólne badanie seksu przeprowadzane przez MIT i Wellesley College, które wykazało, że wysokie IQ może opóźnić aktywność seksualną we wczesnej dorosłości.

Zgodnie z artykułem z 2007 r. Zatytułowanym “Intercourse and Intelligence” 80% mężczyzn w USA i 75% kobiet w USA uprawiało seks w wieku 19 lat. Porównano to z grupą 56% studentów z Princeton, 59% studentów z Harvardu i 51% Studenci MIT, którzy podają, że odbyli w tym wieku stosunek seksualny. Co więcej, okazało się, że tylko 65 procent absolwentów MIT uprawiało w ogóle seks.

Boją się i są zbyt zajęci

Inteligentniejsi ludzie, którzy uprawiają mniej seksu i zaczynają uprawiać seks w późniejszym życiu, mogą być przypisani dowolnej liczbie przyczyn. Osoby o wyższym IQ mogą brać pod uwagę negatywne konsekwencje ryzykownych zachowań seksualnych bardziej niż rówieśnicy o przeciętnej inteligencji. Mogą być również zbyt zajęci studiowaniem i pracą, aby znaleźć czas na relacje seksualne z innymi. Lub może brakować im dobrego wyglądu.

Nauka musi jeszcze udowodnić, że którakolwiek z tych rzeczy jest prawdziwa. Elitarni studenci na brytyjskich uniwersytetach nie stronią od mówienia o zabawkach erotycznych i o tym, co ich użycie może oznaczać w odniesieniu stosunku inteligencji do seksu.

„Wygląda na to, że studenci Oxbridge wiedzą, że seks i zabawki erotyczne są najmądrzejszym sposobem na złagodzenie napięcia seksualnego” – powiedziała Alice L, absolwentka Uniwersytetu Cambridge. „Osoby osiągające wysokie wyniki dążą do doskonałości we wszystkich obszarach ich życia, więc sensowne jest, aby osiągnięcie szczęścia seksualnego było jednym z ich celów”.

Często inteligentniejsi ludzie mają mniej seksu niż mogłoby się wydawać inaczej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *