Lekarze zalecają wibratory

Chociaż wibratory są głównie zabawkami erotycznymi, ich używanie ma pewne korzyści zdrowotne. Jest to coś, na czym skupiają się lekarze, polecając wibratory swoim pacjentom, a także opinii publicznej. Jak na ironię, wibratory zostały tak naprawdę opracowane przez lekarza, aby służyły jako urządzenie medyczne. Pierwsze wibratory, jakie kiedykolwiek stworzyli lekarze, były wówczas zasilane parą. Nieco ponad dekadę później lekarz stworzył pierwszy wibrator na baterie. Na początku XX wieku wibratory były sprzedawane kobietom jako narzędzia do krążenia krwi, które obiecywały piękniejszą płeć, różowe, zdrowo wyglądające policzki.

Głównym powodem, dla którego są one obecnie najbardziej kojarzone z seksem, jest to, że najwcześniejsi twórcy filmów porno używali wibratorów przed kamerą. To stworzyło tabu dotyczące wibratorów, które trwało przez dziesięciolecia.

Chociaż obecnie wibratory są popularne wśród kobiet w każdym wieku, to jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku tylko 1% kobiet je stosowało. Do 2009 roku liczba ta wzrosła do nieco ponad 50% wśród kobiet i mężczyzn. W rzeczywistości udowodniono statystycznie, że kobiety są bardziej narażone na orgazm, gdy używają wibratora podczas seksu.

Powody, dla których lekarze zalecają wibratory

Istnieje kilka powodów, dla których lekarze zalecają wibratory , zwłaszcza swoim pacjentkom. Jedną z nich jest to, że wibratory mogą pomóc Ci osiągnąć orgazm, co ma właściwości zdrowotne. Kiedy mięśnie kurczą się podczas orgazmu, utrzymuje to miednicę w dobrej kondycji, co jest korzystne dla narządów.

Ponieważ stosunek seksualny liczy się jako łagodne lub nawet umiarkowane ćwiczenie, lekarz najprawdopodobniej chce, abyś uczynił go regularną częścią dnia, a wibratory to ułatwiają.

W zależności od wieku wibrator może nawet stymulować tkankę narządów płciowych, sprawiając, że stosunek jest o wiele bardziej satysfakcjonujący. Stymulacja, którą otrzymujesz od używania wibratora, może być różnicą między angażowaniem się w satysfakcjonujący seks a unikaniem go, ponieważ akt ten powoduje fizyczny dyskomfort.

Kiedy osiągniesz okres menopauzy, przekonasz się, że wibratory są świetne do utrzymania zdrowej pochwy i przygotowania do seksu. Lekarze zalecają używanie wibratora trzy do czterech dni w tygodniu, jeśli potrzebujesz zwiększyć poziom estrogenu. Takie postępowanie poprawi przepływ krwi w miednicy, co może pomóc złagodzić objawy menopauzy.

Wibratory dla mężczyzn

Wibratory mają również korzyści zdrowotne dla mężczyzn. Ponieważ utrzymanie erekcji jest czasem problemem, lekarze wynaleźli wibrator, który pozwala na masturbację nawet wtedy, gdy penis nie jest wyprostowany. Viberect to wyjątkowy wibrator wymyślony przez urologa. Pierwotnie został stworzony dla mężczyzn cierpiących na uraz rdzenia kręgowego. Ten wibrator jest przeznaczony do jednoczesnej stymulacji dolnej i górnej części penisa. Jego celem jest stymulowanie użytkownika w sposób, który powoduje reakcję narządów płciowych. Dzięki regulowanym ustawieniom możesz kontrolować, jak intensywne są Twoje wrażenia podczas korzystania z niego. Chociaż Viberect to coś, co można dostać tylko na receptę lekarza,  Fleshlight to praktycznie ta sama zabawka.

Chociaż wibratory to świetny sposób na przeżycie bardziej satysfakcjonujących orgazmów, są one również korzystne dla mężczyzn, ponieważ ich użycie ułatwia samodzielne badanie jąder.

Wibratory dla kobiet

W Wielkiej Brytanii ginekolodzy zaprojektowali wibrator punktu G dla swoich pacjentek. Ultimate G to silikonowy wibrator, którego główny wał został zaprojektowany specjalnie do uderzenia w punkt G. Jego zewnętrzne ramiona są idealnie ustawione, aby stymulować łechtaczkę. Mówiono nawet, że wibrator może pomóc Ci osiągnąć poziom orgazmu niespotykany w przeszłości. Został opisany jako stan snu.

Wibratory jako medyczne zabawki erotyczne

Jednym z powodów, dla których wielu lekarzy nie waha się polecić wibratorów zarówno swoim pacjentom, jak i pacjentom, jest to, że ich stosowanie jest korzystne dla zdrowia i nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych ich używania. W rzeczywistości statystyki pokazują, że spośród wszystkich kobiet, które używają wibratorów, około 71% z nich nie miało skutków ubocznych.

Według statystyk, jeśli regularnie używasz wibratora lub innej zabawki erotycznej , istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz proaktywny, jeśli chodzi o zdrowie seksualne. Badanie przeprowadzone przez firmę macierzystą prezerwatyw dla koni trojańskich wykazało, że kobiety używające wibratora mają tendencję do regularnego badania genitaliów i corocznych wizyt u ginekologa.

Wniosek

Twój lekarz może zalecić wibratory z tego czy innego powodu. Niezależnie od tego, czy używasz ich samodzielnie, czy ze swoim partnerem, przekonasz się, że mogą mieć znaczący wpływ nie tylko na Twoje życie seksualne, ale także na zdrowie. Coraz więcej par wprowadza wibratory do swojego związku i ten trend prawdopodobnie będzie się utrzymywał ze względu na korzyści zdrowotne wynikające z ich używania. Rozmowa z lekarzem o tym, który wibrator odpowiada Twoim potrzebom, może być świetnym sposobem na poprawę ogólnego poziomu satysfakcji w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *