Jego pierwszy raz

Przy pierwszym razie niektóry ludzie odczuwają, nawet trochę strachu. Pytanie, które najbardziej ich interesuje brzmi: “Czy będę na tyle dobry, aby sprostać oczekiwaniom swojej partnerki?”

Ten pierwszy raz

Oczywiście, pierwsze doświadczenie będzie dalekie od najlepszego seksu w Twoim życiu. Najprawdopodobniej będzie to dość krótkotrwałe doświadczenie, a może nawet niewygodne. Spójrzmy na niektóre z zasad których należy przestrzegać, jeśli zdecydowaliście się uprawiać seks po raz pierwszy w życiu.

1. Pragnienie obu partnerów musi być odwzajemnione. Nie róbcie tego za szybko ponieważ w naszym życiu na wszystko przychodzi odpowiedni czas. Zbyt wczesna inicjacja seksualna prowadzi do wielu problemów społecznych: od niechcianej ciąży, po zwiększone ryzyko zachorowań na różne choroby.

2. Pomieszczenie do uprawiania pierwszego seksu powinno być wygodne i bezpieczne. Upewnij się, że nikt wam nie będzie przeszkadzał.

3. Wcześniej poczytaj jakąś specjalistyczną literaturę, aby pogłębić wiedzę na ten temat.

4. Jeśli będziesz się czuć nieswojo, porozmawiaj o tym ze swoją partnerką. Zrozumienie drugiej osoby jest bardzo ważne w seksie. Oboje partnerów powinni czuć do siebie emocjonalną więź i odwzajemnione pragnienie siebie.

5. Jeśli masz problemy z zaburzeniami erekcji, najważniejsze – nie rób z tego tragedii. Spróbuj ponownie za chwilę. Można zastosować również masaż erotyczny lub seks oralny. Ponadto nie martw się przedwczesnym wytryskiem – to przytrafia się prawie każdemu w trakcie pierwszego seksu. Po prostu zrelaksuj się.

6. Poczekaj aż Twoja seksualna partnerka będzie gotowa na akt seksualny. Jeśli będziesz to chciał zrobić za wcześnie, może ona nie mieć wystarczająco wilgotnej pochwy, bądź cierpliwy. W niektórych sytuacjach można użyć specjalnych dodatkowych środków nawilżających, do kupienia w aptece lub sexshopach.

7. Pamiętaj, aby zadbać o bezpieczeństwo. Chroń się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i niechcianą ciążą. Najprostszym sposobem są prezerwatywy.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, nie spiesz się chwalić tym faktem przyjaciołom i znajomym – jest mało prawdopodobne, aby cieszyli się razem z Tobą Twoimi przeżyciami. To co wydarzyło się między wami jest bardzo osobiste i lepiej niech to zostanie tylko w waszych wspomnieniach.

I zapamiętaj: jeśli naprawdę kogoś kochasz, seks będzie wspaniałym przeżyciem! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *