Feromony żeńskie – co to takiego

Kiedyś chciwy, ale bardzo zaradny wieśniak podzielił się z jednym naukowcem zręcznym sposobem na zwabienie dziewczyn do łóżka: podczas wieczornych tańców starannie ocierał spoconą twarz kobiety chusteczką, którą wcześniej trzymał pod pachą. Były to pierwsze perfumy z feromonami.

Oczywiście możesz użyć sztuczki starego libertyna, ale jest mało prawdopodobne, aby potencjalny lub obecny partner był podekscytowany ostrym zapachem nieumytych pach pod swoim nosem. O wiele lepiej jest wybrać odpowiednie nowoczesne perfumy w sklepie, które zawierają cenne atrakcyjne substancje: zobacz, jak działają na kobiety i mężczyzn, jak z nich korzystać, jak wybrać te najbardziej odpowiednie.

Odmiany i właściwości lotnych uwodzicieli

Czy wierzysz w istnienie specjalnych lotnych substancji, które mogą wpływać na zachowania seksualne, upiększyć obraz innej osoby w Twoich oczach? Czy istnieją ludzkie feromony? Mit czy rzeczywistość?

Nasze ciała są zaprogramowane do przyciągania osobników płci przeciwnej: naturalne laboratorium chemiczne działa tak, aby zapewnić cykl życia – ludzie spotykają się, zakochują, mają dzieci. Czy nasz wybór partnera jest przypadkiem czy raczej jest z góry określony? Czy jest coś, co wpływa na wybór mężczyzn i kobiet, może naciskać na rozwijanie relacji, czynić osobę bardziej atrakcyjną, bardziej seksowną w oczach innych? Feromony dają odpowiedzi.

Istnieją dwie duże grupy feromonów według pochodzenia – męskie i żeńskie. Są one również podzielone na następujące grupy:

1 Organiczne – reprodukowane przez gruczoły ludzi i zwierząt lub są pozyskiwane z roślin.

2 Syntetyczne – w rzeczywistości organiczny produkt chemiczny, produkowany w laboratorium.

Do organicznych należą:

  • Kopulin. Uważany jest za indywidualnie kobiecy. Udowodniono: gdy jest w powietrzu zwiększa poziom testosteronu we krwi mężczyzny, powoduje: podniecenie seksualne.
  • Androstenol. Występuje u obu płci: na poziomie instynktów czyni osobę bardziej zdrową, młodszą w oczach płci przeciwnej.
  • Androstadienon. Męski feromon przyciąga płeć piękną, poprawia nastrój, poprawia regularność cyklu miesiączkowego. Składnik ten posiadają popularne feromony BTB Cena produktu waha się w granicach 20-190 zł w zależności od pojemności.
  • Androsteron. Jest wytwarzany przez mężczyzn: kobieta ma poczucie bezpieczeństwa, czuje się bezpiecznie. Udowodniono: ten feromon jest w stanie wzmocnić działanie innych.
  • Androstenon. Wyróżnia zarówno mężczyzn, jak i kobiety, ale te ostatnie z mniejszym skutkiem. Tworzy pociąg seksualny. Czyni mężczyzn w oczach innych zdecydowanym samcem alfa.

Istnieją dwa rodzaje feromonów: syntetyczne i organiczne (ekstrahowane z roślin).

Z syntetycznych feromonów emanuje:

  • Osmoferin. Wyróżnia się u kobiet, działa na poziomie hormonalnym. Wzmaga wzrost testosteronu u mężczyzny zwiększa zatem aktywność seksualną w obecności kobiet.
  • Osmoferon. Tworzy „agresywną aurę” wokół silniejszej płci, czyniąc ją bardziej atrakcyjną seksualnie.

Obecnie perfumy feromonowe są produkowane głównie ze składników syntetycznych: są uważane za najbliższe naturalnym zapachom dla ludzi. Dodaje się do nich imbir, majeranek, kminek – są one roślinnymi odpowiednikami feromonów. Twórcy perfum wykorzystują odpady zwierzęce (sekret gruczołów płciowych). Dodają piżmo, wciąg z gruczołów bobra i cybetynę. Substancje te po obróbce pachną jak ludzkie feromony.

Wybór partnera zależy od nas, czy jest to chemia?

Znaczenie feromonów w przyrodzie jest jeszcze nie do końca zbadane – ale wiadomo, że substancje te określają poszukiwanie partnera i kontrolują procesy kojarzenia. Wiedza ta od dawna jest wykorzystywana do masowego niszczenia szkodników w rolnictwie. Ludzie nie są już tak blisko natury; używając rozumu, pokonując instynkty, czy możemy mówić o wolności od zasad matki natury? Wolność wyboru partnera – mit czy rzeczywistość?

Wiadomo, że: już w starożytnym Egipcie kobiety zaczęły używać perfum z feromonami. Ale tylko bardzo bogaci Egipcjanie mogli z nich korzystać. Dzisiaj wybór tych zapachów jest szeroki, dostępny dla każdego. Spróbujmy dowiedzieć się, co to jest, jak działa i jaki jest efekt. Perfumy z feromonami w swoim składzie są podobne do zwykłych perfum. Zawierają jednak zarówno substancje syntetyczne, jak i organiczne. Czasami jest to jeden feromon, czasami połączenie kilku. Jedyną różnicą od perfum jest bardziej wyraźny, czasem ostry aromat.

Używanie ich jest proste: powinno być stosowane do typowych miejsc dla perfum – szyi, dekoltu, nadgarstka. Ilość zastosowanej kompozycji powinna być mniejsza niż zwykłej wody toaletowej, zbyt duża aplikacja może wywołać przeciwny efekt odstraszający. Nie zaleca się łączenia codziennych zapachów i perfum z feromonami. Kupując perfumy, najpierw wypróbuj perfumy na skórze, aby lepiej zrozumieć, co wybrać.

Działanie feromonów ludzkich nie zostało jeszcze do końca zbadane

Ilość zastosowanej aplikacji powinna być mniejsza niż zwykłej wody toaletowej

Po co nam feromony, jak działają na kobiety i mężczyzn, pomagają nam zrozumieć eksperymenty, które przez długi czas były prowadzone przez różnych naukowców, oto wnioski dotyczące znaczenia feromonów w przyrodzie:

Regulacja cyklu miesiączkowego kobiet. Istotą eksperymentu było umieszczenie pod nosem kobiet o nieregularnym cyklu paska impregnowanego feromonami zdrowych mężczyzn. Po pewnym czasie badani zgłosili wyrównanie cyklu, zmniejszając liczbę dni menstruacyjnych.

Synchronizacja cyklu miesiączkowego kobiet mieszkających razem. Natura dba o łatwość rozmnażania i wychowywania potomstwa u zwierząt żyjących w społecznościach: na przykład synchronizacja pomaga szczurom w jednoczesnym przygotowaniu się do kojarzenia i rozmnażania potomstwa, a następnie opiekowania się dziećmi lub na zmianę. Udowodniono: dla kobiety, które żyją długo razem (matka i córka, pokój wspólny w akademiku), cykle również się synchronizują.

Atrakcyjność partnera. Czy mężczyźni zawsze potrafią ocenić atrakcyjność dziewczyny, czy nie? Źle, jeśli myślisz, że tak. Mężczyźni zostali poproszeni o ocenę atrakcyjności kobiet na zdjęciu i wideo. I znowu, w tym czasie wdychali przez specjalną maskę feromony zawarte z wydzieliny pochwowej kobiet. Wynik przekroczył oczekiwania: mężczyźni całkowicie stracili zdolność odróżniania kobiet przez atrakcyjność.

Zdobycie najlepszego genomu dla potomności. Ta funkcja została potwierdzona przez eksperyment z koszulkami: 10 facetów trenowało ciężko na siłowni, a następnie poddało swoje koszulki nasączone dodatkowo zapachem feromonów naukowcom. Te chemiczne bomby zostały umieszczone w specjalnych bankach i zaoferowane 10 dziewczynom do oceny. Im więcej zapachów typowo męskich wyczuwały kobiety, tym bardziej podobał jej się zapach koszulki.

Ochrona przed krewnymi. W tym samym eksperymencie z koszulkami umieszczono koszulki krewnych (ojców, braci). Te aromaty otrzymały ostro negatywne oceny. Udowodniono również, że ojcowie za pomocą feromonów hamują dojrzewanie płciowe swoich córek: dziewczęta, które mieszkają z biologicznym ojcem dojrzewają później niż bez ojca. W tym przypadku wpływ ojczyma jest odwrotny, ponieważ nie ma on związku z genomem.

Feromony naturalne są silne: regulują niektóre aspekty naszego życia seksualnego, ale nie można ich wykorzystać w interesie osobistym. To było dobre w czasach, kiedy mydło nie zostało jeszcze wynalezione, normalnym było wsunięcie szalika z pachy pod nos kobiety. Zrobienie tego dzisiaj to utrata przychylności przyszłego partnera na zawsze.

Będziesz uważany za co najmniej dziwnego, a jeśli dziewczyna nagle założy na głowę majtki zdjęte z jej ciała, najprawdopodobniej uznasz ją za szaloną. Dlatego naukowcy starali się wypracować bardziej cywilizowany sposób przyciągnięcia partnera, którego lubią: specjalne perfumy, które można wykorzystać do uczynienia mężczyzn bardziej atrakcyjnymi w oczach kobiet i odwrotnie.

Działanie komercyjnych zapachów – czy feromony są skuteczne?

Komercyjne produkty ludzkich feromonów – stuprocentowa pewność pobudzenia męskiej publiczności: mit czy rzeczywistość? Jak działają perfumy z feromonami, jak z nich korzystać, co to jest? Niestety, nie ma uniwersalnego eliksiru miłości dla kobiet i mężczyzn. Stosowanie perfum sprawi, że będziesz bardziej seksowny, atrakcyjny w oczach płci przeciwnej, pomoże wzbudzić zainteresowanie i pożądanie – im bliżej pożądanego obiektu, tym większe prawdopodobieństwo aromatu. Jednak ludzie od zwierząt wyróżniają się zdolnością kontrolowania instynktów podstawowych. Nie zdziw się więc, jeśli perfumy „nie działają”. Czasami jesteśmy ograniczeni przez podstawy społeczne, granice przyzwoitości.

Ważne jest, aby wiedzieć: perfumy z feromonami pomogą uwodzić partnera seksualnie, obudzić instynkt prokreacji, pożądanie seksualne, ale nie pomogą w stworzeniu uczuć miłosnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *