Erotyczne artefakty na wystawie w Atenach

Erotyka nie jest niczym nowym – od stuleci ludzie badają seks i seksualność w sztuce i literaturze. W Atenach prezentowana jest wystawa z erotycznymi artefaktami z całego świata, a według Independent jest tak popularna, że postanowił ją pokazać nawet ​​paryski Luwr. Od gigantycznego marmurowego fallusa po posąg Erosa i Psyche w namiętnym uścisku, prace z pewnością rozkręcą u wielu erotyczną fantazję.

Nicholaos Stampolidis, dyrektor Muzeum Sztuki Cyklad, powiedział: „Chcemy pokazać olbrzymi zakres miłości w czasach starożytnych”.

Miłośnicy historii z przyjemnością przeglądają całą kolekcję, ale ci, którzy są po prostu zainteresowani seksownymi rzeczami, prawdopodobnie szybko udadzą się na drugie piętro. Tutaj odwiedzający mają do czynienia z greckimi i rzymskimi artefaktami przedstawiającymi wszystko, od prostytucji po zniewolenie.

„Nasi przodkowie nie byli hipokrytami” – powiedział Stampolidis. „Byli bardzo tolerancyjni – ich społeczeństwo było otwarte i pozbawione poczucia winy”.

Nie wiadomo, czy wystawa dotrze do Paryża, ponieważ istnieje szereg problemów logistycznych i kontraktowych. Jeśli nie mieliście do tej pory pretekstu, aby zarezerwować wakacje w Grecji na słońce, morze i seks, jest teraz okazja aby do listy powodów dodać tę świetną wystawę.

Płaskorzeźba przedstawiająca dwa ogromne penisy
Ogromne fallusy
Kobieta z ogromnym penisem pod pachą
Seks grupowy przedstawiony na starożytnej rycinie
Dwaj mężczyźni i kobieta
Figurka przedstawiająca współżyjącą ze sobą parę kochanków
Kamienna figurka
Figurka - Mężczyzna i kobieta podczas stosunku. Erotyczny atrefakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *