Dyskusje Brytyjczyków o seksie

Jeśli chodzi o dyskusję na temat seksu, wielu z nas ma trudności z otwarciem się na te tematy. Według ankiety zleconej przez rząd brytyjski, około jedna piąta Brytyjczyków rozmawiając o seksie, nie mówi do końca o tym, co ma dokładnie na myśli.

Większość ludzi jest zawstydzona

Jedna czwarta z nich czuje się zbyt zawstydzona, by zadawać pytania, na których naprawdę nam zależy, podczas gdy dwie trzecie z nich czuje się tak nieswojo, że zmienia dyskusję w żart. Zatrzymując się się na tym problemie – nie chodzi tylko o wulgarne wskazówki i plotki, których nie brakuje, ponieważ badanie ujawnia niepokojący brak prawdziwej wiedzy na temat zdrowia seksualnego.

Bardzo mało ludzi może rozmawiać otwarcie o seksie
Rozmawiajmy o seksie

Prawie jedna piąta ludzi nie wie, że niektórych zakażeń przenoszonych drogą płciową nie można usunąć za pomocą antybiotyków. I co niepokojące, więcej niż co dziesiąty wierzy w mit, że kobieta nie może zajść w ciążę, jeśli uprawia seks na stojąco!

Wciąż jest dużo do zrobienia

Komentując odkrycia, ekspert ds. Seksu, dr Pam Spurr, powiedział: „Wciąż mamy trochę do zrobienia, zanim zamienimy żarty i przekomarzania na otwarte, uczciwe i świadome rozmowy na temat zdrowia seksualnego i związków, które większość z nas chciałaby. ”

Miejmy nadzieję, że wysiłki rządu zmierzające do poprawy edukacji seksualnej mają pewien wpływ na to, by przyszłe pokolenia były bardziej otwarte na tę kwestię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *