Dlaczego warto być perwersyjnym?

Co znajduje się pod pojęciem perwersji? To przeciwieństwo zwykłego, rutynowego seksu i dopóki „Fifty Shades of Grey” nie pojawił się na scenie w 2011 roku, wielu ludzi uważało, że należy do jakiejś powiązanej ze skórą subkultury seksualnej. Ale jeśli „Fifty Shades” zainspirowało zainteresowanie niewolnictwem, zabawkami erotycznymi i innymi akcesoriami poprawiającymi seks, to znaczy, że perwersja ma znacznie szerszy urok, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. W końcu czyż nie wszyscy od czasu do czasu chcemy urozmaicenia?

Perwersja wykracza poza zwykłe zachowania, ale nie musi to oznaczać lochów, biczów i łańcuchów – chyba że tego chcesz.

Niezależnie od tego, czy przeczytałeś „Pięćdziesiąt twarzy”, czy nie, istnieje prawdopodobieństwo, że jesteś przynajmniej trochę ciekawy, co naprawdę pociąga za sobą perwersyjne zachowanie.

Mężczyzna chwyta za włosy kobietę w masce

Pytanie: Kiedy ludzie myślą, o zniewoleniu przywołują na myśl lochy, baty i skórę. O co tak naprawdę chodzi?

Cóż, dla niektórych osób niewola wiąże się z lochami, biczami i skórą ale niekoniecznie. Zniewolenie polega zasadniczo na krępowaniu kogoś – lub byciu ograniczonym – w kontekście erotycznym. Może to znaczyć wszystko, od pary zamkniętych kajdanek po pełny krzyż Świętego Andrzeja, który Christian Grey miał w swoim Czerwonym pokoju bólu w „Fifty Shades”. Może to być nawet coś prostszego, jak rodzaj werbalnej niewoli, w której mówisz swojemu partnerowi, aby nie poruszał się, a on jednak chce to robić aby, nastąpiła słowna uwaga.

Pytanie: Niektóre z tych rzeczy wydają się niebezpieczne. Jak pary mogą się nawzajem zniewalać w sposób, który daje poczucie niebezpieczeństwa, a jednocześnie jest bezpieczny?

Po pierwsze, trzymaj się z dala od kajdanek policyjnych! Nie są specjalnie zaprojektowane pod kątem wygody i bezpieczeństwa. Unikaj także zakładania kombinezonów z szalikami lub krawatami, ponieważ węzły te mogą się zaciskać pod presją, uniemożliwiając krążenie lub oddychanie. Początkujący powinni wybrać kajdanki wykonane specjalnie do tego celu, sprzedawane w sklepach z zabawkami erotycznymi – LELO tworzy naprawdę klasyczną wersję, na przykład obszyte jedwabiem, zamszem i połączone łańcuszkiem. Lubimy też kajdanki na rzepy – trzymają się naprawdę dobrze, nie napinają się pod naciskiem i są łatwe do usunięcia w razie potrzeby – bez klucza który można zgubić! Podczas wiązania dwóch części ciała zawsze należy pozostawić szerokość palca między skórą a zawiązywanymi węzłami oraz między częściami ciała (np. nadgarstek do nadgarstka).

W książce „150 Shades of Play” znajduje się kilka innych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które są specyficzne dla różnych rodzajów niewoli. Na przykład związanie liną jest znacznie bardziej skomplikowane niż parą kajdanek, a zatem wymaga więcej zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo, ale może być również niezwykle satysfakcjonujące. (a ponadto ma świetny wydźwięk estetyczny).

Czarny komplet do erotycznych perwersji
Bat ze sznura

Pytanie: „Fifty Shades of Grey” najwyraźniej zrobiło wiele, aby zwiększyć zainteresowanie zniewoleniem i podobnymi zabawkami. Książka jednak przegapiła ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Czego fani „Pięćdziesięciu” muszą się oduczyć?

Zdecydowanie nigdy nie używaj linek kablowych jako urządzenia ograniczającego. W „Pięćdziesięciu odcieniach” Christian kupuje linki kablowe w sklepie ze sprzętem, w którym pracuje Ana, co implikuje, że ma na myśli niegrzeczne rzeczy, ale mogą one zaciskać się pod naciskiem, wcinając się w skórę lub odcinając krążenie. Innymi słowy, mogą spowodować poważne uszkodzenie ciała.

Jeśli chodzi o inne rzeczy, książka popełniła błąd… po pierwsze, „Pięćdziesiąt twarzy” oznajmia, że ​​każdy, kto jest zagubiony, ma jakiś poważny bagaż z dzieciństwa. Ale to, że lubisz, powiedzmy, zniewolenie i dyscyplinę w sypialni, nie oznacza, że ​​twoja mama była prostytutką, która wykorzystywała cię jako ludzką popielniczkę. Drugą rzeczą jest to, że w rzeczywistości można bawić się w zniewolenie w sypialni bez odgrywania tych ról poza sypialnią. W „Fifty Shades” Christian jest niesamowicie kontrolujący, zaborczy i podobny do prześladowcy – przez cały czas. To jest bardziej obelżywe niż BDSM, ale ludzie z pewnością mogą mieć swoje specyficzne relacje dominujące/uległe, i nic w tym złego jeśli są wykonywane świadomie i odpowiedzialnie.

Pytanie: Jakie są najważniejsze wskazówki dla osób, które mogą być zainteresowane włączeniem małego zniewolenia w ich życie seksualne?

Pamiętaj, że bycie perwersyjnym jest pojęciem względnym, więc nie martw się tym, co Twoi sąsiedzi, rodzice, rodzeństwo lub terapeuta mogą uznać za perwersyjne. Zdefiniuj własny scenariusz. Może to oznaczać po prostu parę kajdanek, a może oznaczać naukę wzajemnego bicia pejczem lub uczenie się niewoli stosując sznury. Zniewolenie może być szczególnie przydatne w długoterminowych związkach, w których możesz grać różne role władcy, dzielić się fantazjami, udawać, że jesteście dla siebie kimś innym i uczyć się ufać sobie w zupełnie nowy sposób. Im bardziej ufacie sobie nawzajem, tym więcej możecie wspólnie eksplorować i tym gorętsze rzeczy mogą się wydarzyć.

Naga dziewczyna przywiązana sznurem do krzesła. Fantazja seksualna.
Przywiązana do krzesła

Pytanie: Jakie zabawki i akcesoria są najlepsze dla początkujących?

Bardzo popularna jest cała linia produktów sprzedawanych przez LELO – są to piękne, dobrze zaprojektowane, wysokiej jakości akcesoria. Nawet opakowania są niesamowite! Sprzedają świetne kajdanki, zamszowe bicze dla początkujących, wibrujące pierścienie miłosne dla par i nie tylko. Sprzedają także zestawy, które są świetnym sposobem na rozpoczęcie gry przez nowicjuszy. Ogólnie rzecz biorąc, ich estetyka jest świetna dla zaczynających swoją przygodę. To świetny sposób na zmysłowe odkrywanie upodobań. Ponadto nigdy nie będziecie musieli stawiać czoła wszystkim innym biczom, łańcuchom, skórze i itp, które możecie znaleźć pojedynczo w bardziej niszowych sklepach z BDSM! Komplety LELO mają wszystko to czego potrzebujecie.

Pytanie: Czy życie seksualne każdego człowieka powinno obejmować coś, czym nigdy nie podzielilibyście się podczas np. obiadu lub spotkania na piwie z przyjaciółmi?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że wspaniale jest rozmawiać o życiu seksualnym z przyjaciółmi. Może to być świetny sposób na naukę nowych rzeczy (np. „Powinieneś spróbować pierścienia na penisa!”), a także poczucia wsparcia (np. to zupełnie normalne, że nie zawsze masz orgazm podczas stosunku). Uważamy jednak, że jest coś niesamowicie ekscytującego w posiadaniu tajemnic z partnerem – robieniem rzeczy za zamkniętymi drzwiami, o których nikt inny nie wie. Nie jesteśmy joginami i nie mówimy o seksie jako o „świętości”, ale uważamy, że powinniśmy utrzymywać kilka rzeczy poza granicami dzielenia się, nawet z najlepszymi przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *