Dlaczego mężczyźni odczuwają czasami ból podczas seksu?

Kiedy mężczyzna odmawia seksu, nie oskarżajmy go od razu o zdradę. Może po prostu odczuwa ból podczas seksu? Zdarza się to mężczyznom rzadziej niż kobietom z powodu różnicy w budowie narządów płciowych, a jednak ból podczas uprawiania seksu czasami prześladuje mężczyzn. Co wpływa na pojawienie się objawu, takiego jak ból u mężczyzn uprawiających seks?

Przyczyny bólu u mężczyzn uprawiających seks

Uczucie bólu u mężczyzn zwykle wiążą się z problemami fizjologicznymi:

  • nadmiernie napięty napletek, kiedy członek jest w stanie wzwodu;
  • choroba Peyroniego. Polega na skrzywieniu penisa i kłopotach z erekcją wynikających z małej twardości prącia i częstego bólu podczas wzwodu. Zdarza się, że choroba kończy się impotencją.
  • naderwanie wędzidełka penisa. Ból podczas seksu za każdym razem, staje się coraz bardziej nie do zniesienia, a mężczyzna jest gotowy porzucić seks na zawsze. W takim przypadku pomoże interwencja chirurgiczna, która rozwiąże ten problem.

Ból w okolicach intymnych może również wystąpić z powodu problemów psychologicznych lub urazów w okolicy miednicy. W każdym razie porady i pomoc specjalisty są bardzo ważne, aby czuć się pewnie w życiu intymnym.

Mężczyźni rzadziej odczuwają ból podczas seksu niż kobiety
Faceci również czasami odczuwają ból podczas stosunku

Z jakich jeszcze powodów mężczyzna może odczuwać ból podczas seksu?

Czasami przyczyną bolesnego seksu dla mężczyzny może być zapalenie gruczołu krokowego. Zapalenie gruczołu krokowego może być wywoływane przez infekcje lub choroby przewlekłe. Prostata może również ulec zapaleniu z powodu:

  • przedłużającej się abstynencji seksualnej;
  • zmęczenia fizycznego;
  • problemów natury psychologicznej;
  • braku snu

Aby zapobiec zapaleniu gruczołu krokowego, można okresowo stosować masażery prostaty. Ta procedura może zostać przekształcona w scenariusz miłosny, na przykład podczas zabawy z ukochaną, przebraną za pielęgniarkę.

Okresowy ból u mężczyzn uprawiających seks

Czasami mężczyzna odczuwa ból podczas zbliżeń z powodu skurczu mięśni, a gwałtowny wzrost ciśnienia krwi podczas wytrysku może go jeszcze bardziej potęgować.

Ból jąder

Ból przy intymnym pobudzeniu w jądrach pojawia się, gdy krew gromadzi się w okolicy miednicy. Jeśli mężczyzna przez długi nie uprawiał seksu, mogą go prześladować właśnie takie bolesne odczucia.

Czasami staje się to z powodu szantażu ze strony ukochanej osoby, która odmawia na dłuższy czas stosunków płciowych mężczyźnie aby ukarać go lub skłonić do czegoś. Chociaż ból mija po pewnym czasie gdy znowu uprawiamy seks lub facet się masturbuje, zachowanie takie nie powinno mieć miejsca.

Kiedy Twój ukochany nie ma ochoty na seks, możesz poprosić go aby np. pomógł ci się zabawić Twoją ulubioną sex zabawką albo zrób to sama a jemu pozwól odpocząć i się zregenerować co będzie skutkowało lepszym seksem innym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *