Dlaczego ludzie oszukują, nawet gdy są zakochani?

Oszukiwanie to złożony problem, a powody, dla których ludzie w zaangażowanych związkach to robią, są różnorodne i często trudne do omówienia. W rzeczywistości wiele osób, które oszukują swojego partnera, nie jest do końca pewnych powodów, często tworząc słabe racjonalizacje nawet we własnych umysłach.

Faktem jest, że ludzie oszukują, nawet gdy są zakochani. Jeśli jednak chcesz utrzymać związek razem, zrozumienie ogólnych motywacji ludzi może ci pomóc.

Niezależnie od tego, czy Twój związek toczy się na skałach, czy po prostu chcesz pozostać na gładkim morzu, ten przewodnik powinien pomóc ci lepiej zrozumieć, czym jest oszukiwanie. Udzielenie odpowiedzi na odwieczne pytanie, dlaczego ludzie oszukują, może nie być całkowicie możliwe, ale z pewnością tak jest.

Trochę za dużo miłości

Może wydawać się sprzeczne z intuicją, że wiele osób oszukuje, ponieważ są zbyt blisko swojego partnera. Jednak podstawowa ludzka psychologia powie ci, że w niektórych związkach jednemu z partnerów łatwo jest poczuć, że jest przytłumiony lub kontrolowany przez kochającą osobę, nawet jeśli nie jest to rodzaj negatywnej kontroli, o której niektórzy mogą pomyśleć, gdy usłyszeć słowo „kontrola”.

Po prostu spędzanie 12 godzin dziennie z partnerem i robienie rzeczy takich jak wspólne spożywanie wszystkich posiłków może wystarczyć, aby niektórzy ludzie poczuli się trochę w pułapce. Kiedy tak się dzieje, wiele osób patrzy poza swój związek, aby ponownie znaleźć się i poczuć, że mają wartość poza swoim zwykłym duetem.

Jest to właściwie jeden z najczęstszych powodów, dla których wiele kobiet podaje jako powód oszukiwania seksu lub szukania go poza związkiem. Może nie jest to jedyna odpowiedź na pytanie, dlaczego kobiety oszukują, ale wydaje się, że jest to bardzo częsta odpowiedź dla kobiet pozostających w długotrwałych związkach.

Brak zaangażowania

Z drugiej strony, wiele osób zwraca się ku oszukiwaniu, ponieważ czują, że ich partner nie jest już w pełni zaangażowany w ich związek. Od poczucia, że ​​twój partner nie chce słyszeć o twoim trudnym dniu, po nigdy nie inicjowanie aktywności seksualnej, brak zaangażowania jest częstym powodem, dla którego ludzie błądzą.

Zwykle tego rodzaju oszukiwanie ma miejsce w długotrwałych związkach, w których para jest ze sobą od wielu lat. W niektórych przypadkach partner, który się nie angażuje, może być po prostu zbyt pochłonięty własnymi sprawami, by zauważyć, że drugi czuje się wyobcowany i samotny.

Kiedy tak się dzieje, oszukiwanie może nastąpić nie dlatego, że dana osoba nie jest zakochana, ale dlatego, że nie czuje miłości, którą chce czuć od swojej drugiej połówki.

Nuda

W przeciwieństwie do ogólnego braku zaangażowania z partnerem, ludzie, którzy oszukują z nudów, często robią to, ponieważ po prostu czują, że utknęli w rutynie. Być może nawet ich życie seksualne nigdy się nie zmienia lub całkowicie brakuje mu spontaniczności.

Kiedy jesteś z nowym partnerem, wszystko wydaje się nowe i świeże. Nie możesz powtórzyć tych samych starych wzorców tylko dlatego, że jeszcze ich nie opracowałeś. Może się to wydawać beznadziejne, ale wiele osób, które w końcu oszukują, robi to po tym, jak próbowali urozmaicić swoje życie miłosne i nie udało im się, ponieważ ich partner nie był skłonny spotkać się z nimi w połowie drogi.

Sex shopy

Odwiedź seks shop, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak urozmaicić swoje życie miłosne. Chociaż lepszy seks może nie być jedyną odpowiedzią, z pewnością może pomóc powstrzymać osoby, które troszczą się o siebie nawzajem. Dlaczego więc nie uprzyjemnić sobie czasu w sypialni dzięki naszemu ogromnemu wyborowi zabawek erotycznych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *