Definicje seksu są bardzo różne

Co to znaczy uprawiać z kimś seks? Takie pytanie zadali naukowcy z Indiana University, którzy odkryli, że definicje wypowiedziane przez wiele osób znacznie się różnią. Przesłuchali prawie 500 mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 96 lat i stwierdzili, że 95% osób zgodziło się, że seks to stosunek penisowo-pochwowy.

Jednak około 30 procent respondentów nie uważało seksu oralnego za seks, podczas gdy 20 procent nie uwzględniło w swojej definicji seksu analnego. Nieco ponad jeden na dziesięciu ankietowanych powiedziało, że stosunek płciowy nie jest seksem, chyba że zakończy się męskim wytryskiem.

Dr William Y, współautor badania, powiedział, że wyniki pokazują, że w dzisiejszej kulturze i mediach istnieją „niejasność” na temat tego, czym właściwie jest seks, co może mieć konsekwencje dla zdrowia seksualnego.

„Jeśli ludzie nie biorą pod uwagę pewnych zachowań jako seksualne, mogą nie zdawać sobie sprawy, że przesłania dotyczące zdrowia seksualnego i tematy związane z różnego rodzaju zagrożeniami w tej kwestii i ich również mogą dotyczyć ” – wyjaśnił.

Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez MAC AIDS Fund, brytyjskie kobiety mogą narażać się na ryzyko, ponieważ nie wierzą, że HIV jest czymś, co wpływa na ich społeczność.

Para podczas miłosnych igraszek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *