Czym są feromony i jak wpływają na płeć przeciwną?

Niewielu ludzi uważa, że ​​nasze sympatie rodzą się nie po tym, jak patrzymy na osobę, ale po jej wąchaniu. I odczuwamy zapach, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi, dużo wcześniej niż oceniamy osobę wyglądającą. Dlaczego lubimy te lub inne osoby płci przeciwnej? Faktem jest, że uwalniają one pewne substancje, na które reagują nasze receptory. U mężczyzn i kobiet substancje te różnią się. Nazywane są feromonami.

Jak działają feromony i jak z nich korzystają ludzie?

Historia feromonów

Jakie są feromony i jak działają, zainteresowało ludzi od bardzo dawna. Nawet w starożytnym Egipcie szlachetni Egipcjanie za bardzo duże pieniądze kupowali specjalne substancje, które miały naprawdę oszałamiający wpływ na mężczyzn. Wielkim miłośnikiem takich duchów była Kleopatra, słynna zdobywczyni ludzkich serc.

“Ciekawe: Naturalne feromony zostały odkryte przez niemieckiego naukowca Adolfa Butenanda. Prowadził badania nad samicą jedwabnika. Stało się to w 1962 roku. Od tego czasu ludzie są zaangażowani w odkrywanie wszystkich nowych gatunków, ich klasyfikację i badanie procesu działania tych substancji.”

Co to są naturalne feromony i co jest w ich składzie oraz jak wpływają dokładnie na innych, to tylko jedne z kilku pytań, które nurtują cały czas ludzi a na które nie ma do końca jeszcze pełnej odpowiedzi..

Skuteczne feromony dla kobiet? -  opinie w śród użytkowników są podzielone

Feromony – co jest?

Feromony to specjalne substancje przyciągające, które są wytwarzane przez wszystkie żywe stworzenia, aby przyciągnąć osobniki płci przeciwnej i poinformować je o ich gotowości do reprodukcji. Wielu myli je z afrodyzjakami. To są różne substancje.

Feromony przyciągają partnera i wpływają na jego zachowanie, mogą także ostrzegać lub informować o czymś, a afrodyzjaki wpływają na podniecenie seksualne

Działanie feromonów jest spowodowane sygnałem pochodzącym z receptorów węchowych wysyłających go bezpośrednio do mózgu, a raczej do podwzgórza. Ten obszar jest odpowiedzialny za instynkt, a także agresję i strach. Za przechwytywanie i rozpoznawanie receptorów odpowiedzialny jest specjalny narząd – narząd Jacoba. U ludzi jest on mniej rozwinięty niż u zwierząt. Dlatego ludzie nie są w stanie znaleźć i odróżnić zapachów, takich jak pies.

Gruczoły wydzielające ludzkie feromony w naturze znajdują się głównie w pachach, fałdzie nosowo-wargowym, a także w okolicy głowy i pachwiny.

U niektórych gruczoły te są mniej rozwinięte, podczas gdy u innych wręcz przeciwnie, są silniejsze. Niektórzy naukowcy sugerują, że kobiety z rudymi i jasnymi włosami są uważane za bardziej atrakcyjne dla silniejszej płci.

Klasyfikacja feromonów

Feromony różnią się składem, w zależności od płci. Są one podzielone na męskie i żeńskie. Panie i przedstawiciele silniejszej płci emitują różne lotne związki, ponieważ ich gruczoły działają inaczej.

Ponadto te składniki są podzielone na:

1. Substancje, które działają na zachowanie w danym czasie. Są one zwykle używane do przyciągania partnera lub jako alarm.

2. Te które wpływają na receptory węchowe innych, naciskają na pewne zachowanie.

Naturalne feromony są używane np. przez zwierzęta do ostrzegania przed niebezpieczeństwem. Są one również podzielone na organiczne, które są uzyskiwane przez ekstrakcję z roślin i syntetyczne, których ludzie nauczyli się produkować w laboratorium. Warto zauważyć, że ludzkie feromony nadal nie mogą być produkowane. Być może dlatego, że mają zbyt skomplikowany wzór chemiczny.

Wśród związków wytwarzanych u ludzi znane są następujące:

1. Androsteron. Substancja ta jest wydalana przez mężczyzn, a zapach nie jest przyjemny. Mimo to płeć żeńska jest bardzo zainteresowana tym, kto wydziela taki feromon. Człowiek w oczach kobiety staje się obrońcą i rycerzem bez oznak agresji.

2. Androstadienon. Produkowane również przez mężczyzn. Kobiety, które go wyczują natychmiast, stają się bardziej towarzyskie i delikatne. Ten komponent jest w stanie uporządkować nawet cykl menstruacyjny.

3. Androstenol. Wyróżniają go przedstawiciele obu płci. Poprawia komunikację z innymi i czyni osobę bardziej młodzieńczą w oczach innych.

4. Kopulin. Substancja żeńska zawarta w wydzielinie śluzu żeńskiego z pochwy.

Zwróć uwagę! Wśród syntetycznych można wyróżnić osmoferin i osmoferon. Pierwszy jest analogiem kopuliny, a drugi jest analogiem androstenonu.

Do czego służą?

Feromony są związkami przyciągania seksualnego. Dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą być popularni i emanować pewność siebie w oczach płci przeciwnej, naukowcy wytwarzają różne rodzaje perfum z dodatkiem substancji syntetycznych lub organicznych. Mogą to być perfumy, a także żele pod prysznic, woda toaletowa, szampony.

Obecnie na rynku istnieje duży wybór takich preparatów, które najczęściej wykonywane są na bazie ropy naftowej. Dzieje się tak, ponieważ alkohol może zniszczyć lotne związki, a wtedy nie będzie żadnego właściwego efektu.

Ważne jest, aby zrozumieć, że takie perfumy nie powinny być używane do pracy i życia codziennego, ale na romantyczny wieczór lub wieczorem.

Wybierając, musisz zwrócić uwagę na kompozycję. Jeśli zostanie stwierdzone, że feromony zawierają naturalne związki ludzkie, oznacza to, że masz fałszywy produkt. Pożądane jest również stosowanie sztucznego piżma zamiast naturalnego. Do takich perfum, oprócz wabiących substancji, dodaje się piżmo, imbir i innych składniki, które przyciągają płeć przeciwną.

“Jak stosować takie perfumy? Możesz stosować je na sobie, w miejscach, w których najczęściej nakłada się perfumy, zwykle jest to, fałda nosowo-wargowa, za uszami, zagłębienie między piersiami czy łokci. Można również rozpylić je w pomieszczeniu, w niewielkiej ilości można spryskać łóżko. Aby działało, nie należy przesadzać z ilością. W przeciwnym razie efekt może być odwrócony.”

Nie można wyprodukować feromonów w domu. Są to substancje o złożonym składzie. Aby jeszcze wzmocnić przyciąganie płci przeciwnej, możesz użyć w domu dodatkowo afrodyzjaków, co zwiększa popęd seksualny i wznieca pożądanie.

Wniosek

Wielu z nas we współczesnym świecie całkowicie odeszło od kanonów natury. Ale możliwe jest, że wybór partnera życiowego to prosty wpływ chemiczny na niektóre substancje. Możemy uważać człowieka za doskonałego, ale w rzeczywistości jesteśmy po prostu przyciągani jego zapachem i to właśnie jego feromony aktywnie działają w naszym podwzgórzu.

Naukowcy, którzy walczą o rozwiązanie tego problemu, są dopiero na samym początku drogi. Ale tym, którzy chcą stać się bardziej atrakcyjni w oczach płci przeciwnej, już zapewne pomogli tym co zostało odkryte.

Wybór perfum z feromonami czy samych feromonów w sklepach jest przeogromny a ceny bardzo różne. W niektórych przypadkach nie są to tanie produkty. Dlatego sprzedawcy oferują często feromony próbki, aby klient za niewielką cenę mógł wypróbować ich produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *