Czy powinieneś zobaczyć terapeutę seksualnego? Znaki świadczące o tym, że czas się zameldować u profesjonalisty

Seks ma być przyjemny i łatwy, gdy jest się z partnerem. Jednak są chwile, kiedy rzeczy nie działają dokładnie tak, jak się spodziewałeś.
Niezależnie od tego, czy prowadziłeś świetne życie seksualne, a iskra zniknęła, czy też próbujesz rozpalić ogień po raz pierwszy, wiele par zastanawia się, czy powinny odwiedzić seksuoterapeutę.

Twoje życie seksualne też nie musi mieć kłopotów, żebyś je zobaczył. Od otwarcia się, abyś mógł porozmawiać o zabawkach erotycznych lub użyciu wibratora z partnerem , terapia seksualna może zdziałać cuda dla niektórych osób.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o oznakach, które mogą wskazywać, że wizyta u seksuologa może być idealna dla Ciebie i Twojego partnera.

Brak seksu

Zdrowi dorośli regularnie uprawiają seks, gdy są w związkach. Nawet dorośli z dziećmi i pracą znajdują czas na zrobienie tego około 10 razy w miesiącu, nawet jeśli oznacza to mniej odpoczynku, niż by chcieli.

Jeśli nie uprawiasz seksu, wizyta u terapeuty może być sposobem na ustalenie, dlaczego. Nawet jeśli nic nie jest nie tak, może wystąpić problem, który uniemożliwia ci bliskość z partnerem.

Brak intymności może prowadzić do urazy w przyszłości.

Dyskomfort partnera

Jeśli byłeś ze swoim partnerem od jakiegoś czasu, po narastających bólach w związku, w którym seks może być niezręczny, ale nadal jest niezręczny, terapeuta seksualny może Ci pomóc. W niektórych przypadkach spotkanie z profesjonalistą może rzucić światło na to, dlaczego możesz mieć problem z partnerem w sypialni, nawet jeśli wszystko jest beznadziejne, gdy nie jesteś między prześcieradłami.
Poruszanie tematu wizyty u seksuologa może być trudne, gdy tylko jedna osoba ma problem z rozpoczęciem pracy w sypialni, więc ważne jest, jak wyrazisz ten pomysł. Szanuj uczucia partnera i pamiętaj, aby ocenić sytuację, zwracając uwagę na jego mowę ciała.

Problemy z orgazmem

Dla wielu kobiet osiągnięcie orgazmu z partnerem może być bardzo trudne. Niedoświadczone kobiety, które są młodsze i nie znają dobrze własnego ciała, mogą naprawdę skorzystać z terapii seksualnej. W wielu przypadkach wystarczy jedna lub dwie sesje, które będą potrzebne wielu kobietom.
Nawet kobiety, które znają swoje ciało, mogą w niektórych przypadkach nauczyć się osiągać orgazm z partnerem, odwiedzając seksuologa. Na przykład wielu terapeutów seksualnych pracuje nad nauczeniem par, w jaki sposób mogą osiągnąć orgazm w zdrowy i wygodny sposób.

Zaowocuje to lepszym seksem dla obojga partnerów.

Masz problemy z dzieciństwa

Wiele osób ma problemy, które nie zostały rozwiązane od dzieciństwa. W takim przypadku wizyta u terapeuty specjalizującego się w zachowaniach seksualnych może być naprawdę bardzo pomocna w życiu seksualnym osoby dorosłej.
Może się nawet okazać, że zajmowanie się kwestiami seksualnymi związanymi z dzieciństwem pomoże Ci również w innych dziedzinach życia. W końcu problemy, z którymi borykamy się jako dzieci, często przybierają na sile i stają się jeszcze większe, gdy wyrastamy na niezależnych dorosłych.

Akcesoria erotyczne ze sklepu dla dorosłych

Odwiedź sex shop, aby dowiedzieć się więcej o ekscytujących zabawkach, których możesz użyć w sypialni, aby urozmaicić swoje życie miłosne. Być może nie jesteśmy w stanie zaoferować żadnej terapii, ale możemy pomóc Ci podkręcić temperaturę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *