Czy molestowanie seksualne dotyczy również kobiet z zawodami naukowymi?

Nowe badania sugerują, że większość kobiet naukowców jest molestowana seksualnie w pracy.

Nowe badanie kobiet i mężczyzn w dziedzinie nauk ścisłych daje jeden powód, dla którego kobiety mogą unikać kariery naukowej. Okazało się, że większość kobiet naukowców i badaczy doświadcza molestowania seksualnego i / lub napaści w miejscu pracy.

Badanie, które ukazało się w czasopiśmie naukowym PLOS ONE, ujawnia, że ​​64 procent kobiet naukowców doświadczyło molestowania seksualnego (za co jest uważane nie tylko niewłaściwe uwagi seksualne, ale także seksistowskie dowcipy), a 20 procent doświadczyło napaści na tle seksualnym. Naukowcy obawiają się, że takie zachowanie jest poważnym powodem, dla którego dziedziny takie jak antropologia i geologia stają się coraz bardziej zdominowane przez mężczyzn.

Badanie ujawniło również, że młodsze kobiety (absolwentki, itp.) Częściej doświadczają nękania niż starsze kobiety. Nękanie także – co oczywiste – miało większy wpływ na młode kobiety, jeśli pochodziło od ich szefa, a nie od współpracownika.

“Jeśli jesteś w ciągłym stresie, ponieważ byłeś nękany lub znajdujesz się w miejscu, w którym wiesz, że zdarza się to regularnie, to wyczerpuje to twoje rezerwy poznawcze i sprawia, że ​​jesteś mniej skuteczny w swojej pracy” – powiedział naukowiec i profesor antropologii University of Illinois Pan Kate Clancy.

Kobiety-naukowcy stwierdziły również, że trudno jest zgłaszać wszelkie nieodpowiednie zachowania, ponieważ ludzie nie są wyszkoleni w zakresie zapobiegania takich zachowań w swoich miejscach pracy.

Tak więc, każda osoba, która wie, że będzie prawdopodobnie nękana w pracy, nie chciałaby robić kariery w takich zawodach. Naukowcy mają nadzieję, że ich badanie zainicjuje nową politykę przeciwdziałania molestowaniu i nękaniu, aby zachęcić kobiety do zawodów naukowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *