Częsty seks prowadzi do zdrowych plemników

Teraz jest jeszcze jeden powód do uprawiania seksu każdego dnia! Nie tylko jest to wspaniałe ćwiczenie i dużo zabawy, ale badania wykazały, że prowadzi to do zdrowszego nasienia u mężczyzn.

Według dr Davida Greeninga z australijskiego ośrodka leczenia niepłodności Sydney IVF, codzienne uprawianie seksu może znacznie poprawić jakość nasienia. Ponad 100-tu mężczyznom z wadliwym nasieniem zalecił, aby codziennie przez siedem dni doprowadzali do wytrysku. Po przetestowaniu nasienia dr Greening odkrył, że ich wskaźnik fragmentacji DNA – który jest miarą jakości nasienia – spadł do średnio 26 procent z 34 procent wcześniej.

Badania potwierdziły powszechny mit, że pary z problemami z płodnością powinny powstrzymać się od seksu przez kilka dni, aby poprawić swoje szanse na poczęcie. Może to również dać innym wymówkę, by cieszyć się odrobiną samolubstwa, jeśli ich partner nie jest w nastroju do uprawiania seksu.

Oczywiście istnieją różne sposoby na poprawę jakości nasienia. Naukowcy z Uniwersytetu w Murcji odkryli niedawno, że lepsze zdrowie reprodukcyjne może zapewnić zdrowsza dieta. Na pewno jest to prawda, ale jedzenie owoców i warzyw nie jest na pewno tak przyjemne, jak uprawianie seksu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *