Częsty seks lepszy dla mężczyzn w średnim wieku

Mężczyźni po pięćdziesiątce powinni próbować uprawiać seks trzy razy w tygodniu, aby uchronić się przed rakiem prostaty. Jest to wniosek nowego raportu opublikowanego w styczniowym British Journal of Urology International, który twierdzi, że aktywne życie seksualne jest ważne dla mężczyzn w średnim wieku.

Według Daily Mail naukowcy odkryli, że mężczyźni po 50. roku życia, którzy uprawiają seks więcej niż dziesięć razy w miesiącu, mają większy poziom ochrony przed chorobą w porównaniu z tymi, którzy kochają się rzadziej. Stwierdzili, że aktywność seksualna pomaga uwolnić toksyny rakowe z gruczołu krokowego u starszych mężczyzn, więc jest mniejsza szansa na zachorowanie.

Seks po pięćdziesiątce to samo zdrowie

Jednak Daily Mail zwraca również uwagę, że w przypadku młodszych mężczyzn może być tak, że więcej znaczy gorzej. Pisze, że osobne badania wykazały, że mężczyźni w wieku 20 i 30 lat, którzy uprawiają seks więcej niż 20 razy w miesiącu, są bardziej narażeni na raka prostaty. Wynika to z faktu, że młodzi mężczyźni z wyższym popędem seksualnym mają zwykle wyższy poziom testosteronu, co może napędzać chorobę.

Według Cancer Research UK rak prostaty jest najczęstszą postacią raka u mężczyzn. Prawie 60 procent przypadków rozpoznaje się u mężczyzn w wieku powyżej 70 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *