Częste sprzątanie mieszkania sprzyja życiu seksualnemu kochanków

Prosta zasada wynikająca z pewnej ankiety sugeruje, że jeśli chcesz uprawiać więcej seksu, musisz częściej sprzątać dom. W badaniu ponad 7 000 par w USA stwierdzono, że mężczyźni i kobiety, którzy sprzątali częściej, bawili się lepiej, mając średnio o 15 więcej sesji seksualnych każdego roku niż ci, którzy pozwolili sobie w swoim domu na większy bałagan.

Odkrycia nie mają jednak nic wspólnego z puszystymi odkurzaczami mebli z piór ani gumowymi rękawiczkami. Zamiast tego naukowcy zasugerowali, że to „chodząca” natura ludzi, którzy wykonywali więcej obowiązków, prowadzi ich do większej energii we wszystkich obszarach życia, w tym w życiu seksualnym.

Pary zostały poproszone o oszacowanie, ile razy uprawiały seks w ostatnim miesiącu i ile czasu spędzały na pracach domowych, przy uwzględnieniu innych czynników, w tym kariery i liczby dzieci. Średnio pary uprawiały seks 82,7 razy w roku, czyli 1,6 razy na tydzień. Badanie wykazało również, że kobiety nadal są domowymi boginiami ogniska domowego, spędzając średnio 41,8 godziny tygodniowo na zadaniach domowych.

Ponieważ przeciętna osoba pracuje zawodowo około 40 godzin tygodniowo i więcej, trudno jest sobie wyobrazić, kiedy ludzie znajdują czas, aby dobrze wysprzątać jeszcze swoje cztery kąty.

Troska o porządek w domu sprzyja więzi seksualnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *