Co lepsze: wibrator czy dildo?

Nowicjusze w świecie zabawek erotycznych mogą uznać, że ich pierwsza wizyta w sklepie lub na stronie internetowej sklepu dla dorosłych może być nieco przytłaczająca, ponieważ jest tak wiele przedmiotów do wyboru. Słowa takie jak „wibrator”, „wibrator”, „stymulacja” i „symulator” pojawiają się jasnymi literami, wzywając kupujących do nich. Wibratory i wibratory, dwie najpopularniejsze zabawki erotyczne, są często uważane za synonimiczne narzędzia, ale różnią się od siebie. Przyjrzyjmy się, jak są podobne i jak się różnią.

Jaka jest historia z dildami?

Mówiąc najprościej, „dildo” to termin określający dowolny przedmiot używany do penetracji pochwy lub odbytu. Jeśli jednak chcesz uzyskać bardziej techniczne, wibratory są ogólnie uważane za urządzenia, które mają kształt penisa przeznaczonego do wprowadzenia do pochwy. Puryści dildo uważają, że prawdziwy wibrator nie ma żadnych mechanicznych ani ruchomych części.

Wibratory  są prawdopodobnie najstarszą zabawką seksualną według badań archeologicznych. Uważa się, że najstarsze dildo pochodzi z epoki paleolitu. Wibratory są również przedstawione na kilku przykładach sztuki starożytnej Grecji.

Współczesne wibratory mogą być wykonane z wielu materiałów, w tym gumy, szkła czy plastiku. Nowoczesne materiały, takie jak  „Cyberskin”,  naśladują naturalną skórę. Wibratory gumowe i silikonowe są bardziej elastyczne niż inne materiały.

Wibratory mogą być używane solo lub z partnerem. Niektóre pary lubią używać dildo, które jest celowo ukształtowane, aby stymulować punkt G jako część ich seksualnych doświadczeń.

Wibratory i opcje pulsacyjne

Wibratory są bardzo podobne do wibratorów, ale zawierają element, który wibruje lub pulsuje w celu dodatkowej stymulacji. Wibratory  mają wiele różnych kształtów i rozmiarów i mogą być przeznaczone do wprowadzania, stymulacji zewnętrznej lub obu. W rzeczywistości sama różnorodność wibratorów dostępnych obecnie na rynku może być nieco zniechęcająca.

Wibrator był pierwotnie sprzedawany jako narzędzie medyczne i używany przez lekarzy do leczenia „kobiecej histerii”. W 1902 roku Hamilton Beach opatentował pierwszy komercyjny wibrator. Popularność programów telewizyjnych, takich jak Sex and the City, spowodowała, że ​​w latach 90. XX wieku wibratory stały się bardziej popularne.

Obecnie wibratory są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach z niesamowitą różnorodnością funkcji. Niektóre są zdalnie sterowane, podczas gdy inne mogą być nawet sterowane przez aplikacje telefoniczne dla miłośników dalekich odległości . Niektóre wirują i wirują, jednocześnie oferując stymulację łechtaczki, podczas gdy inne są prostsze i prostsze.

Ze względu na różne typy i bodźce prawie każdy może znaleźć wibrator, który będzie działał na jego potrzeby, bez względu na to, czy planuje używać urządzenia samodzielnie, czy z partnerem. Wibratory to zabawny i przystępny sposób na urozmaicenie życia seksualnego.

Więc co jest lepsze?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Zarówno wibratory, jak i dilda można z powodzeniem używać solo lub z partnerem . Co będzie dla Ciebie najlepsze? zależy od tego, co jest najlepsze dla twojego ciała i twojego partnera. Pulsacje i wibracje tradycyjnego wibratora oferują więcej bodźców niż wibrator. Z drugiej strony wibratory pozwalają użytkownikowi poczuć pełną kontrolę nad akcją.

Dziesięć najlepszych wibratorów i wibratorów:

widget

Na naszym blogu wierzymy, że zabawki erotyczne powinny być przyjemną częścią Twojego życia seksualnego, więc pamiętaj, aby dobrze się bawić! Wypróbuj różne przedmioty, aby znaleźć zabawki, które najlepiej pasują do twoich pragnień i pragnień twojego partnera. Eksperymentowanie z pewnością będzie przyjemne i będzie świetnym sposobem na nawiązanie więzi we dwoje.

hhh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *