Cała prawda o feromonach

Jaki człowiek nie marzył o jakimś magicznym eliksirze, z którego pomocą nawet nieznana kobieta natychmiast by się zakochała i wciągnęła go do łóżka, a wiele pań porzuciłoby niezawodne środki uwodzenia.I tu się pojawia – wymyślone cudowne lekarstwo! A nawet ostatnio jest sprzedawane w dowolnym sex shopie i niektórych sklepach perfumeryjnych.

„Teraz nie ma pytań, jak się spotkać i jak się podobać! Możesz uwieść tych, którzy byli wcześniej niedostępni! Twoje życie zmieni się na lepsze! Możesz zwiększyć liczbę partnerów seksualnych! Maksymalizujesz swój seksapil w oczach innych! Poczujesz zwierzęcy instynkt podczas seksu! Twoje zwycięstwa będą bezwarunkowe i odniosą wielki sukces!”

Takie obietnice zawarte są w kampaniach zachęcających do zakupu tak zwanych feromonów. Podobno do każdego dodaje się ludzkie feromony – magiczne lotne substancje, które powodują wdychanie pożądanego pożądania.

Oczywiście te perfumy jako przynęta to oszustwo”, mówi terapeuta seksualny. – Ale on jest zaangażowany w prawdziwą naukę.

Miłość od pierwszego zapachu

„Część prawdy jest taka: zgodnie z najnowszymi badaniami nos może być uważany za rodzaj narządu płciowego, którego rola w kształtowaniu atrakcyjności seksualnej była wcześniej niedoceniana”, wyjaśnia pewne laboratorium zajmujące się układem nerwowym człowieka.

– Każda osoba ma jakby dwa nosy. Jeden rozpoznaje smaki. Drugi reaguje na feromony, substancje podobne do hormonów, które ludzie wytwarzają i nom emanują. Absolutnie nie pachną. Ale wywołują podniecenie seksualnie.

Okazuje się, że nie tak dawno temu naukowcy odnaleźli w głębi nozdrzy maleńki otwór, widoczny tylko pod mikroskopem. Potem odkryli, że prowadzi do komory o długości od 3 do 4 milimetrów. Komora działa jak płuca, zasysając i wydychając powietrze. To mózg sygnalizuje obecność feromonów. Znalezisko w nosie nazywano narządem lemieszowym.

Wydaje się, że narząd ten bierze udział w inicjowaniu intymnej inspiracji. Nie pożądamy kogoś od pierwszego wejrzenia, ale od „pierwszego zapachu”. Silniejsze uczucie, oczywiście, pojawia się, gdy ludzie dosłownie „wąchają”.

Kiedy nagle wąchamy…

Za pomocą tomografii komputerowej możliwe było rozpoznanie tego, co dzieje się w mózgu podczas inhalacji feromonów.

„Okazało się, że na feromony u ludzi nie odpowiadają za te obszary mózgu, które reagują na informacje o zapachach” – mówi Dean HAMMER, genetyk ze Szwedzkiego Narodowego Instytutu Zdrowia i autor książki „The Science of Desire”. – Aktywuje przednie podwzgórze. Mianowicie odpowiada za pożądanie seksualne.

Zwolennicy istnienia płynów płciowych przeprowadzają inne, nawet zabawne eksperymenty. Kiedy znaleźli się w poczekalni niezatłoczonego lotniska, naukowcy spryskali jedno z krzeseł ekstraktem kobiecego potu. Mężczyźni tylko siedzieli na nim, wybierając spośród dziesiątek pustych. Po nim, mężczyźni najchętniej wybierali dwa krzesła, które były w kolorze niebieskim. Doświadczenie z kobietami dało podobny wynik. Z pozostałych niespryskanych męskim zapachem krzeseł, siadały na „różowych”.

Wielu ludzi nadal myśli, że sprzedawane w sklepach feromony zdziałają cuda
Zapachy pożądania

Pachnie jak zazdrość

Naukowcy sugerują, że mężczyźni mają stabilną aurę feromonową – u niektórych jest ona mocniejsza, u innych jest słabsza. U kobiet charakter „promieniowania” może się różnić. Na przykład hormony „wabią bardziej” podczas owulacji – w okresach sprzyjających poczęciu.

Obecnie kobiety są szczególnie atrakcyjne. A mężowie i stali kochankowie w tym szczególnym czasie doświadczają ataków zazdrości: podświadomie wyczuwają, że inni mężczyźni „zaciągają się” zapachami ich kobiet.

„Nic dziwnego, że się boją” – zgadza się Jan HAVLICHEK z Uniwersytetu Karola w Pradze. – Podczas owulacji kobiety same stają się bardziej podatne na feromony męskie. Są podekscytowane „zapachem” dominujących mężczyzn – odważnych, odprężonych a nawet tych bezczelnych.

Aby nie dać nabić się w butelkę… prawda o feromonach

Ale wracając do cudownych feromonów z seks-shopów. Czy to jest oszukiwanie?

Czy na pewno istnieją “ludzkie feromony” – odpowiada Anna Belyaeva. – naukowcy wciąż nie wiedzą, jakie to substancje. Wydaje się, że są to fragmenty hormonów. Ale które?

Innymi słowy, nie ma sprawdzonych informacji, że komuś udało się wyizolować ludzkie feromony w najczystszej formie. A nawet bardziej – na skalę przemysłową, w celach łatwiejszego uwodzenia, produkowanych przez dziesiątki tysięcy firm.

Dlatego to, co miesza się we flakonikach, jest tajemnicą. Ale na pewno nie są to ludzkie feromony. W najlepszym razie dodawany jest androstenon – feromon knura. Ale nie podnieca też on nawet świń. A sam ich czysty zapach raczej paraliżuje kobiety.

– Ludzie mają inną reakcję – kontynuuje Anna Valentinovna. – W eksperymentach na mężczyznach feromon knura ma działanie uspokajające i daje pewność siebie. Być może ktoś naprawdę tego nie ma. Możliwy jest również efekt placebo. Przecież prawie jedna trzecia ludzi jest dobrze zainspirowana reklamami. A jeśli wierzą w magiczną moc fiolki, będą zachowywać się tak jak mówi reklama.

I na koniec PYTANIE: Czy istnieją zapachy seksualne?

„Niestety, nie ma uniwersalnej substancji zapachowej dla zwiększenia seksualności” – wyjaśnia terapeuta seksu Anna Belyaeva. – Reakcja każdej osoby jest indywidualna. Ale wielu odnosi się do ekscytujących zapachów cytrusów, cynamonu, drzewa sandałowego i olejku różanego.

PRZYDATNE PORADY

– Trzymaj nozdrze zawsze otwarte 🙂

– Naukowcy obiecują, że wkrótce w aptekach pojawi się prawdziwy cud w sprayu. Na razie konieczne jest użycie naturalnych „aromatów” miłości.

– Aby wymienić się feromonami, musisz podejść bliżej swojego obiektu pożądania. Bardziej odważnie zmniejsz odległość do obiektu – na około pół metra.

– Często wymieniaj się z tymi, których lubisz, nawet przyjaznymi pocałunkami. Fałdy nosowo-wargowe – potężne źródło feromonów.

– Daj kobietom kwiaty. Są pełne feromonów, pozostawiając zawsze niespokojne robaki i motyle. Oczywiście nie są ludźmi, ale także seksualnymi istotami… Czasami nagle zaczną działać. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *