Badania pokazują, że kobiety na pigułkach żyją dłużej

Naukowcy od lat wypowiadają się na temat długoterminowych skutków zdrowotnych przyjmowania pigułek, ale teraz nowe badanie sugeruje, że kobiety, które stosują tę formę antykoncepcji, żyją dłużej niż te, które stosują inne metody.

Naukowcy z Uniwersytetu w Aberdeen odkryli, że kobiety stosujące doustne tabletki antykoncepcyjne są mniej narażone na śmierć z powodu raka i chorób serca niż kobiety, które tego nie robią.

Odkrycia opierają się na badaniu 46 000 kobiet i wykazały, że na każde 100 000 kobiet, które przyjmują pigułkę przez rok, przypada 52 mniej zgonów, a korzyści rosną wraz z wiekiem kobiet.

Profesor Philip H., który kierował badaniami, powiedział, że zapewni to pewne uspokojenie kobietom po wielu zagrożeniach zdrowotnych związanych z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi.

„Pytanie, które kobiety często zadają, jeśli brały pigułkę w przeszłości, brzmi: czy zrobiłem sobie krzywdę” – powiedział Telegraph. „Możemy z całą pewnością powiedzieć, że nie wyrządziłaś sobie krzywdy i być może przyniosłaś sobie korzyść”.

Publikacja badania nastąpiła po tym, jak nowy męski środek antykoncepcyjny, który oszukuje mózg do zatrzymania produkcji nasienia, został poddany próbie w Wielkiej Brytanii.

Wiele kobiet zastanawia się czy pigułki antykoncepcyjne szkodzą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *