Badania pokazują, że atrakcyjność osób tej samej płci zgłaszana jest przez jedną na sześć kobiet i jednego na 20 mężczyzn

Nowe badanie przeprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii było znacznie bardziej popularne wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Okazało się, że jedna na sześć kobiet (17,6 procent) odczuwa pociąg seksualny do osób tej samej płci w pewnym momencie życia, w porównaniu do jednego na 20 mężczyzn (5,4 procent).

Zakochane w sobie kobiety na sofie
Więcej niż przyjaciółki

Wydaje się jednak, że wiele kobiet nie reaguje na tę “zachciankę”, ponieważ tylko jedna na 15 kobiet zgłosiła kiedykolwiek posiadanie partnera seksualnego tej samej płci w porównaniu z jedną osobą na 20 wśród ankietowanych mężczyzn.

Badanie to pierwsza w historii Nowej Zelandii ankieta dotycząca zdrowia seksualnego. „Pokazuje najbardziej wszechstronny jak dotąd obraz współczesnej seksualności dorosłych” – powiedział dr Peter Saxton, dyrektor grupy badawczej ds. Zdrowia Seksualnego Mężczyzn na uniwersytecie w Auckland.

„Korzystając z tego bogactwa danych, możemy oszacować wielkość społeczności gejów i biseksualistów w kampaniach na rzecz zdrowia publicznego, takich jak zapobieganie HIV. Możemy monitorować problemy zdrowotne doświadczane przez osoby homoseksualne i biseksualne.”

Badanie zostało przeprowadzone w 2014 r., Ale wyniki zostały opublikowane dopiero w 2019 roku. W sumie 10168 osób w wieku od 16 do 74 lat zapytano o ich doświadczenia seksualne w różnych okresach życia. Pytania obejmowały trzy aspekty orientacji seksualnej – atrakcyjność seksualną, zachowania seksualne i tożsamość seksualną.

Przyciąganie do osób tej samej płci znaleziono we wszystkich grupach wiekowych i etnicznych oraz we wszystkich regionach kraju, ale kobiety maoryskie częściej niż inne kobiety miały kiedykolwiek partnera tej samej płci.

Dwie osoby trzymające się za ręce

Stwierdzono również, że mężczyźni w najbardziej rozwiniętych regionach częściej identyfikują się jako osoby biseksualne niż mężczyźni w tych najmniej rozwiniętych.

„To potwierdza, że ​​osoby o tych orientacjach seksualnych pochodzą ze wszystkich środowisk Nowej Zelandii i są obecne we wszystkich społecznościach” – powiedział Saxton.

Ekstrapolując wyniki dla populacji Nowej Zelandii, 46 000 mężczyzn i kobiet zidentyfikowano jako gejów lub lesbijki, 72 000 jako osoby biseksualne, a 21 000 jako „inną” tożsamość seksualną.

„Badanie populacji w tym kierunku pozwoli poprawić stan zdrowia publicznego i świadczenia usług socjalnych”, dodał Saxton.

„Teraz musimy pomóc mniejszościom orientacji seksualnej stać się bardziej widocznymi oraz uwzględnić ich potrzeby w uzyskaniu opieki zdrowotnej odpowiedniej do ich potrzeb”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *