Afrodyzjaki

Z definicji afrodyzjak jest substancją, taką jak żywność, napoje, substancje narkotyczne lub inne substancje, które potęgują pożądanie seksualne.

Historia i przekonania

Od niepamiętnych czasów wiele rodzajów żywności uznawano za afrodyzjaki.

– W starożytnej Grecji świątynne kapłanki były ekspertami w sztuce komponowania mikstur miłosnych. Ich sława była tak duża, że ​​ich sanktuaria przyciągały podróżników ze wszystkich zakątków Imperium. Większość ich przepisów zawierało w swoim składzie czosnek, “który sprawia, że ​​kobiety kochają a mężczyźni są silni”. Greccy sportowcy wchłaniali także duże ilości świeżego czosnku, aby wzmocnić mięśnie, chociaż nazywali je “śmierdzącą różą”.

– Rzymianie wierzyli, że orzechy, daktyle i pistacje były afrodyzjakami, ponieważ przypominały jądra.

– W średniowieczu ludzie wymyślili całą gamę mikstur i eliksirów, które miały stymulować pożądanie seksualne. Jedzenie genitaliów różnych zwierząt było również uważane za afrodyzjak.

– Wcześni kolonizatorzy z Afryki nawet wierzyli, że róg nosorożca ma właściwości afrodyzjaku.

– W całej historii żywności, której kształt, konsystencja lub zapach przywołują męskie lub żeńskie narządy płciowe lub płyny seksualne, postrzegano jako afrodyzjaki. Szparagi, seler, ostrygi, kawior, banany, obrane pomidory, marchew i imbir są często uważane za afrodyzjaki. Przyprawy zostały również włączone do tej kategorii, ponieważ podnoszą temperaturę ciała.

Skuteczność afrodyzjaków

Skuteczność afrodyzjaków jest ogólnie bardzo względna i niewiarygodna. Ich efekt jest bardziej psychologiczny niż fizyczny. Wydaje się, że działają tylko dla tych, którzy w nie wierzą. W rzeczywistości tylko niektóre substancje narkotyczne wykazały się właściwościami których oczekuje się od afrodyzjaku, ale stanowią duże zagrożenie dla zdrowia. Dobry posiłek w intymnej i zmysłowej atmosferze, z sugestywnym jedzeniem, może również wzbudzić u niektórych osób, pragnienie zbliżenia seksualnego. Taką rolę mogą również odgrywać, przyjemne perfumy.

Dwie substancje mogą mieć prawdziwe właściwości afrodyzjaku, ale są niebezpieczne dla twojego zdrowia:

  • Mucha hiszpańska, dla mężczyzn. Ta substancja jest zrobiona z zmiażdżonej coccinelli (biedronki). Wcieranie hiszpańskiej muchy w okolicach cewki moczowej wywołuje podrażnienie, które może generować pożądanie seksualne. Ale uwaga: ta substancja jest bardzo toksyczna! W rzeczywistości produkty z serii “Spanish Fly” sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach zwykle zawierają jedynie koncentraty witaminowe, a ich skuteczność jest daleka od udowodnionej.
  • Johimbina jest ekstraktem z kory afrykańskiego drzewa. Jego skuteczność została rzekomo udowodniona i uważa się, że wywołuje erekcje u mężczyzn lub pobudzenie seksualne u kobiet, poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych w narządach płciowych. Jednak wchłanianie johimbiny jest ryzykowne, ponieważ może wywołać niebezpieczny spadek ciśnienia krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *