Ach, ta zdrada!

Gdy tylko słyszymy, słowo “zdrada”, przychodzą nam do głowy różne myśli, a każdy z nas ma inne podejście do tego zagadnienia. Ale, mimo wszystko, każdy z nas zna osobę która zdradziła, lub kogoś, kogo zdradzono.

Powodów do zdrady, kobiety jak i mężczyźni mają wiele, i posiadanie już rodziny nic tutaj nie zmienia, bo nikt nigdy nie może mieć pewności że ktoś kogoś nie zdradzi.

Zdrada – przyczyny i skutki

Często ludzie myślą, że zdradę spowodowały problemy w relacjach mężczyzny i kobiety, ale najczęściej jest to wynikiem zaniku lub zniszczenia tych relacji. Ludzie myślą, że gdy tylko zakładają rodzinę, to małżeństwo przetrwa jakoś samodzielnie.

Takie myślenie to spory błąd: ani małżeństwo, ani rodzina nie może samodzielnie przetrwać i funkcjonować, bez aktywności członków rodziny, w osobie męża i żony którzy powinni stale utrzymywać i wzmacniać odpowiednie relacje.

Więc co jest nie tak, że człowiek skłania się ku zdradzie?. W większości przypadków ludzie nie boją się utraty tego, co nie jest dla nich cenne i nie martwią się o konsekwencje tego działania. Po prostu znudziła ich monotonia, niechęć partnera aby coś zmienić, nie tylko z punktu widzenia intymnych relacji, ale także w ogóle w życiu rodzinnym.

Paradoksalnie, w wielu przypadkach cały problem zaczyna się w momencie gdy jedna ze stron chce zmienić jakiś drobiazg, aby urozmaicić szarość monotonnych dni. Druga zaś jest zadowolona ze wszystkiego i nie ma ochoty na proponowane zmiany, wtedy część osób nie widząc perspektyw na zmianę szuka kochanków.

Częściej przebaczają kobiety

Według badań socjologów, w wielu przypadkach, żona dowiedziawszy się o niewierności męża, po prostu chce się zemścić i robi mu tak samo, szukając kochanka. Ale gdy mąż dowiaduje się o tym, często nie może wybaczyć kobiecie, nawet jeżeli wcześniej ją bardzo kochał.

Wiadomym jest, że zdrada kobiety jest poważniej traktowana przez mężczyzn niż na odwrót. Kobiety są bardziej skłonne do przebaczania, dając partnerowi “drugą” szansę.

Szkoda, że ludzie poślubiają się często tylko dlatego, że “tak trzeba”, “trzeba z kimś być”, “nie wypada być samemu”, a nie są połączeni pasją i miłością do siebie, nie dbają o siebie i w końcu, małżeństwo kończy się oszukiwaniem partnera lub obu naraz.

Aby zapobiec oszustwom, zawsze należy pomyśleć o swoim partnerze i o jego oczekiwaniach, tak aby zadowolić swoją ukochaną osobę. Powiedzieć od czasu do czasu kilka miłych słów, przytulić się, zainteresować się jego pasjami i nie zapomnieć o jego potrzebach seksualnych. Na ogół, gdy w związku jest prawdziwa miłość, szczera postawa obu partnerów i wspólne pragnienie współdziałania, nie będzie mowy o wszelkich przejawach niewierności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *