5 książek, które sprawią, że zapomnisz o „Pięćdziesięciu twarzy Greya”

Niezależnie od tego, jak bardzo kochałeś (lub nienawidziłeś) „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, to nie jest to ostatni kawałek erotycznej literatury z mocą, by pokochać swoje fantazje.

Bestsellerowa powieść, której sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 14 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży

Popularność „Pięćdziesiąt twarzy Greya” może być największą literacką tajemnicą tej dekady. Nikt nie wie, dlaczego – lub jak – ta seria książek, mimo że powszechnie krytykowana przez krytyków, stała się jedną z najlepiej sprzedających się serii książek, na szczycie listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i ostatnio w Indiach. Może to być wciągająca historia miłosna między Anastazją a Christianem Grey, a może to być perwersyjne sceny seksualne, które sprawiły, że więcej niż kilka kobiet rumieniło się na myśl o związaniu i chłostaniu . (I hej, bez osądów. Jest przecież cała armia kochających niewolę kobiet!)

Ale bez względu na to, jak bardzo lubiłeś (lub nienawidziłeś) „Pięćdziesiąt twarzy”, nie jest to jedyny ostatni kawałek literatury erotycznej, który ma moc erotycznego łaskotania. W rzeczywistości jest mnóstwo doskonałej erotyki BDSM, która sprawi, że zapomnisz o Christian Grey (w dobry sposób, przysięgam!). Oto pięć jeszcze lepszych alternatyw, które urozmaicą twoje życie czytelnicze.

“Historia O” (The Story of O) Pauline Réage

"The Story of O” to jedna z niewielu klasyków erotycznych, które stworzyły literacki kanon.

„Historia O” to jedna z niewielu klasyków erotycznych, które stworzyły literacki kanon. Napisana w latach 60. XX wieku opowiada historię młodej Francuzki, O, która zostaje wysłana przez kochanka do „zamku”, gdzie zostanie zainicjowana do życia niewolnicy seksualnej i wróci do świata jako jego własność.

Samo wprowadzenie jest pełne wyobraźni; O opowiada, jak jej kochanek poprosił ją, by została jego niewolnicą na trzy różne sposoby. Historia jest symbolem rewolucji seksualnej lat 60., ale bardzo dobrze się starzeje. Intensywność emocji i surowa seksualność wypełniająca kilka stron tej książki sprawi, że zapomnisz o powtarzających się scenach, w których „Pięćdziesiąt twarzy Greya” jest tak kiepska prasa.

“Trylogia Śpiąca Królewna” (The Sleeping Beauty Trilogy) Anne Rice (pisząca pod pseudonimem jako AN Roquelaure)

Erotyczna wersja "Śpiącej Królewny" dla dorosłych

W ostatnim wywiadzie dla magazynu kulturalnego w kanadyjskim radiu, Anne Rice powiedziała, że ​​napisała te książki z czystej przyjemności. Wyjaśniła, że ​​w przeciwieństwie do „50 Twarzy”, historia w jej „Sleeping Beauty Trilogy” ma na celu jedynie wsparcie wielu sytuacji seksualnych, w które opisuje w Śpiącej królewnie. Opowieść bohaterki zaczyna się w zamku, gdzie uczy się, jak zostać księżniczką. Przenosi się do wioski, gdzie staje się niewolnicą zwykłych ludzi. Następnie zostaje schwytana przez sułtana, aby służyć w jego pałacu. Każda książka przedstawia jedno wydarzenie i opisuje seksualne przebudzenie piękna poprzez te doświadczenia.

Jeśli jesteś fanem Anne Rice, znajdziesz tam krótkie, zachwycające erotyczne opowieści. Są one seksowne, zabawne i bezpretensjonalne. W przeciwieństwie do „50 twarzy”, opisywane jest tu tylko życie Księżniczki i jej przygody seksualne, i to bardzo w ekscytujący sposób.

„Diary of a Submissive” (Wyznania uległej) Sophie Morgan

Książka o swoich potrzebach i upodobaniach erotycznych

„Wyznania uległej” to prawdziwy opis relacji Sophie Morgan z Jamesem, dominującym człowiekiem, który seksualnie ją zniewolił za ich wzajemną umową. Sophie Morgan to mądra, dowcipna dziennikarka, która nie ma nic do powiedzenia, a ta książka jest wynikiem jej doświadczenia jako poddanej .

Surowa, odważna i szczera, ta książka podnosi zasłonę otaczającą rzeczywiste relacje BDSM. Podczas gdy „50 twarzy Greya” to fantazja, „Diary of a Submissive” przedstawia prawdziwą historię: prawdziwy ból, prawdziwą przyjemność i tak, prawdziwą miłość, tak jak to się dzieje w nowoczesnych relacjach BDSM. To nie jest dla wrażliwych serc, ale każdy zainteresowany pamiętnikami i prawdziwymi relacjami z doświadczeń seksualnych nie może przegapić tej książki.

“Historia Carrie” (Carrie’s Story) Molly Weatherfield

Fajna książka, skłaniająca do przemyśleń

Pewnego dnia, na imprezie pośród najbardziej niesamowitych gwiazd San Francisco, bohaterka spotyka Jonathana, bogatego architekta, który oferuje jej wprowadzenie w tajemnice seksu BDSM. Tak zaczyna się „Historia Carrie” i można powiedzieć, że to fajna jazda.

Najlepszą częścią tej książki jest sama Carrie. Weatherfield napisała dowcipną, inteligentną postać, która przygląda się temu doświadczeniu z humorem i samoświadomością. Nigdy nie powstrzyma się od analizy relacji z Jonathanem. Co oznacza ból? Jaki jest najlepszy sposób na seks analny? Dlaczego tak bardzo lubi grać w kucyka? W porównaniu z Anastazją Carrie jest geniuszem i za to ją pokochasz.

„Syrena” Tiffany Reisz

Fascynujący świat lochów okraszony erotycznymi opowiadaniami

Ta książka była jednym z niekwestionowanych sukcesów literackich lata 2012 roku. Bohaterka książki, Nora, jest popularną pisarką erotyczną i profesjonalną dominatorką o ambicjach literackich. Prestiżowy dom w Nowym Jorku zgadza się opublikować jej pracę, ale ma trzy tygodnie na całkowite przepisanie swojej powieści. Czy jej związek z redaktorem pogłębi się, a jej tajemnice zostaną ujawnione, czy będzie w stanie skończyć na czas?

Jest to fantastyczna powieść erotyczna. Postacie są skomplikowane i fascynujące, świat lochów Nory jest zarówno przerażający, jak i atrakcyjny, a natura miłości, winy i poświęcenia jest badana z taką głębią, że nie można tego odrzucić. Jest to ostateczny anty-„50 twarzy Greya”: brak wyidealizowanego bohatera, i równowaga między fizyką a intelektualistą, którą można zobaczyć tylko w najsłynniejszych dziełach literackich. Jeśli zastanawiasz się, którą książkę przeczytać najpierw z tej listy, wybierz tę.

A jakie są Twoje ulubione książki erotyczne BDSM? Podziel się z nami swoimi znaleziskami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *